NIEDZIELA  MĘKI  PAŃSKIEJ  02.04.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj w rocznicę przejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca o godz. 19.30 zapraszamy  do kaplicy Miłosierdzia Bożego na wieczór poświęcony temu Największemu z Polaków. Będzie to czas modlitwy i refleksji oraz nasza odpowiedź na to co dzieje się dzisiaj w związku z Jego postacią. O godz. 21.00 przeniesiemy się pod pomnik św. Jana Pawła II i św. Matki Teresy, zapalimy znicze i trwać będziemy do godz. 21.37 na modlitewnym skupieniu.
 2. Kolejna akcja mobilnego poboru krwi dzisiaj od godziny 9.00 do 14.00. Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą.
 4. Dzisiaj o godz. 17.15 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 5. Po zimowej przerwie od dzisiaj w każdą niedzielę, aż do 1 listopada zapraszamy na Msze św. na Barbarce o godz. 13.00. Po dzisiejszej Mszy św. odprawimy Drogę Krzyżową w lesie na Barbarce, śladami krzyży postawionych dla uczczenia męczeństwa mieszkańców Torunia zamordowanych przez Niemców na początku II wojny światowej.
 6. Wzorem poprzednich lat przygotowujemy paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących naszych Parafian. Osoby, które pragną włączyć się w to dzieło prosimy o składanie darów przy ołtarzu św. Joanny lub ofiar do skarbony św. Antoniego jako Jałmużnę Postną. 
 7. Do środy codzienna Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.30.
 8. Całą Służbę Liturgiczna Ołtarza naszej parafii oraz wszystkich którzy chcą się zaangażować w przebieg Liturgii podczas Tridum Paschalnego, zapraszamy w środę na godz. 19.00 do kościoła.
 9. Panów, którzy chcą włączyć się do warty honorowej przy Grobie Pańskim prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
 10. Kwiaty do Grobu Pańskiego można składać przy ołtarzu św. Antoniego, lub w przedsionku kościoła.
 11. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy świętowanie najważniejszych dni w ciągu całego roku liturgicznego. 
 12. W Wielki Czwartek w kościołach parafialnych sprawowana jest tylko jedna uroczysta wieczorna Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Jest to pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W naszym kościele odprawimy ją o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 24.00. W tych godzinach na modlitwie trwamy z Chrystusem w Jego opuszczeniu w Ogrójcu. 
 13. W Wielki Piątek wznawiamy adorację w ciemnicy o godz. 7.30. Tego dnia w kościołach całego świata nie odprawia się Mszy św. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Ofiary, które składać będziemy przy grobie i adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Tego dnia o godz. 17.30 rozpoczynamy dziewięciodniową Nowennę do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Miłosierdzia. O godz. 21.00 odprawimy w kościele Drogę Krzyżową, na którą zapraszamy zwłaszcza tych, którym w tym Wielkim Poście nie udało się ani razu być na Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
 14. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim od godz. 7.30 do Liturgii Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie na tę uroczystość świec z okapami.
 15. Poświecenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 10.00 do 16.00 co pół godziny na placu przed kościołem.  W przypadku złej pogody w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 16. Zapraszamy do wspólnego odmawiania modlitwy brewiarzowej w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Godziny zostały podane w programie Wielkiego Tygodnia, a teksty będą przygotowane. 
 17. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna z procesją o godz. 6.00. W I święto nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. 
 18. Właściwe przygotowanie do świąt Wielkanocnych powinno zawierać przede wszystkim spowiedź i komunię św. wielkanocną. W naszej parafii nie obowiązują kartki do spowiedzi. Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy na Mszy św. o godz. 7.00 i od godz. 8.00 do 8.30 oraz od godz. 17.15 do 18.00 lub do ostatniego penitenta.  W Wielki Czwartek nie spowiadamy. W Wielki Piątek spowiedź od godz. 16.00 do 17.30 i od godz. 21.00 do 23.00 lub do ostatniego penitenta, a w Wielką Sobotę od 18.30 do 19.30. 
 19. Zapisy na wrześniową parafialną pielgrzymkę do Santiago de Compostela zostały zakończone. Grupa jest już skompletowana.
 20. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer tygodnika Niedziela, który można nabyć w zakrystii. W Niedzieli artykuły: jak skutecznie przekazać wiarę swoim dzieciom, o tym, że dzisiaj trzeba słuchać nauczania św. Jana Pawła II i wprowadzać je w życie, dlaczego 2 kwietnia ludzie wychodzą na ulice lub spotykają się przy pomnikach by bronić św. Jana Pawła II, ciało i dusza po śmierci Także o świątecznych przebojach kulinarnych Niedzieli na  Wielkanoc. Dostępny jest także kwietniowy numer Śladów na Wrzosach i Nauczyciela Ewangelii, w którym m.in. program Wielkiego Tygodnia i Rachunek Sumienia, pomocny w dobrym przygotowaniu do spowiedzi św.