NIEDZIELA  MĘKI PAŃSKIEJ  14.04.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj o godz. 14.30.
 3. Po zimowej przerwie od dzisiaj w każdą niedzielę aż do 1 listopada zapraszamy na Msze św. na Barbarce o godz. 13.00.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na kolejne parafialne inwestycje.
 5. Do jutra rana przy ołtarzu św. Joanny można składać dary dla naszych najuboższych parafian. Przed kościołem swoje własnoręcznie wykonane pamiątki rozprowadza świetlica „Antoninek” oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej osób niepełnosprawnych. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na  letni wypoczynek dzieci.
 6. Dzisiaj obchodzony jest 34 Światowy Dzień Młodzieży. Rozpoczęcie diecezjalnych uroczystości o godz. 14.00 w kościele Ojców Paulinów na Rubinkowie III.
 7. Do środy codzienna Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.30.
 8. Wzorem lat ubiegłych pragniemy wystawić wartę honorową przy Grobie Pańskim. Panów, którzy poświęcą swój czas na tę szlachetną służbę zapraszamy w poniedziałek po wieczornej Mszy św. na krótkie spotkanie organizacyjne w kościele.
 9. Kwiaty do Grobu Pańskiego można składać przy ołtarzu św. Antoniego, lub w przedsionku kościoła.
 10. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy świętowanie najważniejszych dni w ciągu całego roku liturgicznego.
 11. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w toruńskiej katedrze św. Janów pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego zostanie odprawiona tzw. Msza św. krzyżma. W tym dniu w kościołach parafialnych sprawowana jest tylko jedna uroczysta wieczorna Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Jest to pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W naszym kościele odprawimy ją o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 24.00. W tych godzinach na modlitwie trwamy z Chrystusem w Jego opuszczeniu w Ogrójcu.
 12. W Wielki Piątek wznawiamy adorację w ciemnicy o godz. 7.30, która trwać będzie do wieczornych ceremonii. Tego dnia w kościołach całego świata nie odprawia się Mszy św. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Ofiary, które składać będziemy przy grobie i w czasie adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Tego dnia o godz. 17.30 rozpoczynamy dziewięciodniową Nowennę do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Miłosierdzia. Także w Wielki Piątek o godz. 21.00 odprawimy w kościele Drogę Krzyżową. W sposób szczególny zapraszamy na nią tych, którzy w tym roku ani razu nie zdążyli być na Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach.
 13. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim od godz. 7.30 do Liturgii Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie na tę uroczystość świec z okapami.
 14. Poświecenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 16.00 co pół godziny w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 15. Zapraszamy do wspólnego odmawiania modlitwy brewiarzowej w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Godziny zostały podane w programie Wielkiego Tygodnia.
 16. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna z procesją wielkanocną o godz. 6.00. W I święto nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 17. Właściwe przygotowanie do świąt Wielkanocnych powinno zawierać przede wszystkim spowiedź i komunię św. wielkanocną. Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy podczas porannych Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30 oraz od godz. 17.00 do 18.00 lub do ostatniego penitenta.  Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie byli u spowiedzi św. by uczynili to właśnie w te dni. Każdego roku niestety powtarza się sytuacja, że nie jesteśmy w stanie wyspowiadać wszystkich chętnych w czasie Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek nie spowiadamy. W Wielki Piątek spowiedź od godz. 16.00 do 17.30, a w Wielką Sobotę od 18.00 do 19.30. Następnie wszyscy księża uczestniczą w wieczornych ceremoniach i nie będzie okazji do spowiedzi św. Dodatkowo w Wielki Piątek spowiedź św. od godz. 21.00 do 23.00 lub do ostatniego penitenta.
 18. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer tygodnika Niedziela. Dostępny jest także kwietniowy numer naszego pisma Nauczyciel Ewangelii, w którym m.in. program Wielkiego Tygodnia oraz praktyczna  pomoc w przygotowaniu się do dobrej wielkanocnej spowiedzi.