NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ 24.03.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 2. Jeszcze dzisiaj przy ołtarzu św. Joanny można składać dary dla naszych najuboższych parafian. W holu domu parafialnego „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” organizuje kiermasz prac wykonanych przez niepełnosprawnych uczestników zajęć. Kupując te przedmioty wspieramy tę szlachetną inicjatywę i letni wypoczynek niepełnosprawnych. Również swoje własnoręcznie wykonane pamiątki rozprowadza przed kościołem „Antoninek”

 3. Jeszcze tylko przez 3 dni odprawiamy codzienną Drogę Krzyżową. W związku z rekolekcjami Szkoły Muzycznej odprawiać ją będziemy od poniedziałku do środy o godz. 8.00.

 4. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają do naszego kościoła na katechezę paschalną dzisiaj o godz. 19.00.

 5. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy świętowanie najważniejszych dni w ciągu całego roku liturgicznego.

 6. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w toruńskiej katedrze św. Janów pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego zostanie odprawiona tzw. Msza św. krzyżma. W tym dniu w kościołach parafialnych sprawowana jest tylko jedna uroczysta wieczorna Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Jest to pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej Mszy św., którą odprawimy w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja, która trwać będzie do godz. 24.00. W tych godzinach na modlitwie trwamy z Chrystusem w Jego opuszczeniu w Ogrójcu.

 7. W Wielki Piątek wznawiamy adorację w ciemnicy o godz. 7.00, która trwać będzie do wieczornych ceremonii. Tego dnia w kościołach całego świata nie odprawia się Mszy św. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Ofiary, które składać będziemy przy grobie i w czasie adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielki Piątek o godz. 21.00 odprawimy w kościele Drogę Krzyżową. W sposób szczególny zapraszamy na nią tych, którzy w tym roku ani razu nie zdążyli być na Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach.

 8. W Wielki Piątek o godz. 17.30 rozpoczynamy dziewięciodniową Nowennę do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Miłosierdzia.

 9. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim od godz. 7.00 do Liturgii Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie na tę uroczystość świec z okapami.

 10. Poświecenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 16.00 co pół godziny w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

 11. Zapraszamy do wspólnego odmawiania modlitwy brewiarzowej w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Godziny zostały podane w programie Wielkiego Tygodnia. Teksty modlitw będą przygotowane dla wszystkich uczestników.

 12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna z procesją wielkanocną o godz. 6.00. W I święto nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

 13. Właściwe przygotowanie do świąt Wielkanocnych powinno zawierać przede wszystkim spowiedź i komunię św. wielkanocną. To jeden z podstawowych obowiązków każdego katolika. Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy podczas porannych Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30 oraz od godz. 17.00 do 18.00 lub do ostatniego penitenta.  Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie byli u spowiedzi św. by uczynili to właśnie w te dni. Każdego roku niestety powtarza się sytuacja, że nie jesteśmy w stanie wyspowiadać wszystkich chętnych w czasie Triduum Paschalnego.  W Wielki Czwartek i Wielki Piątek spowiedź od godz. 16.00 do 17.30, a w Wielką Sobotę od 18.00 do 19.30. Następnie wszyscy księża uczestniczą w wieczornych ceremoniach i nie będzie okazji do spowiedzi św. Dodatkowo w Wielki Piątek spowiedź św. w czasie adoracji przy Grobie Pańskim od godz. 21.00 do 23.00.

 14. Kwiaty do Grobu Pańskiego do czwartku włącznie można składać przy ołtarzu św. Antoniego, a w Wielki Piątek w przedsionku kościoła.

 15. Wzorem lat ubiegłych pragniemy wystawić wartę honorową przy Grobie Pańskim. Panów, którzy poświęcą swój czas na tę szlachetną służbę zapraszamy w poniedziałek po wieczornej Mszy św. na krótkie spotkanie w kościele.

 16. W tym roku święto Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia obchodzony będzie 8 kwietnia. Tego dnia podejmiemy po raz kolejny dzieło Duchowej Adopcji Dziecka poczętego.

 17. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer tygodnika Niedziela, a w nim m. in. Artykuły poświecone nowemu papieżowi Franciszkowi, o obrońcy Jasnej Góry ojcu Augustynie Kordeckim. Do każdego numeru dołączony jest dodatek z przepisami z zakonnej kuchni na Wielkanoc.