NIEDZIELA  MĘKI  PAŃSKIEJ  28.03.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Od wczoraj obowiązują nowe przepisy sanitarne określające dozwoloną ilość wiernych, którzy jednocześnie mogą przebywać w kościele. Niestety tylko część naszych parafian będzie mogła uczestniczyć bezpośrednio w liturgii w świątyni. Po wyczerpaniu dozwolonego limitu przed głównym wejściem będzie umieszczona informacja z prośbą, aby już do kościoła nie wchodzić, a uczestniczyć w nabożeństwie na zewnątrz. Pamiętamy o obowiązującej odległości miedzy uczestnikami wynoszącej 1,5 m oraz o zakrywaniu maską ust i nosa. Komunii św. będziemy udzielać również przed kościołem. Dla naszego wspólnego dobra, bardzo prosimy o zrozumienie i przestrzeganie obowiązujących przepisów.
 2. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 3. Po zimowej przerwie od dzisiaj w każdą niedzielę, aż do 1 listopada zapraszamy na Msze św. na Barbarce o godz. 13.00. 
 4. Do środy codzienna Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.30.
 5. Kwiaty do Grobu Pańskiego można składać przy ołtarzu św. Antoniego, lub w przedsionku kościoła.
 6. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy świętowanie najważniejszych dni w ciągu całego roku liturgicznego. Tylko nieliczni będą mogli uczestniczyć w liturgii w kościele. Planujemy do tego czasu nowe nagłośnienie placu przed kościołem.  Zachęcamy do osobistej modlitwy w pozostałych godzinach.
 7. W Wielki Czwartek w kościołach parafialnych sprawowana jest tylko jedna uroczysta wieczorna Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Jest to pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W naszym kościele odprawimy ją o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 24.00. W tych godzinach na modlitwie trwamy z Chrystusem w Jego opuszczeniu w Ogrójcu. 
 8. W Wielki Piątek wznawiamy adorację w ciemnicy o godz. 7.30, która trwać będzie do wieczornych ceremonii. Tego dnia w kościołach całego świata nie odprawia się Mszy św. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Ofiary, które składać będziemy przy grobie przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Tego dnia o godz. 17.30 rozpoczynamy dziewięciodniową Nowennę do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Miłosierdzia. W związku z epidemią nie będzie tradycyjnej formy adoracji krzyża przez ucałowanie lecz tylko przez przyklęknięcie lub pokłon.
 9. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim od godz. 7.30 do Liturgii Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie na tę uroczystość świec z okapami.
 10. Poświecenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 10.00 do 16.00 co pół godziny na placu przed kościołem. 
 11. Zapraszamy do wspólnego odmawiania modlitwy brewiarzowej w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Godziny zostały podane w programie Wielkiego Tygodnia. 
 12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna w tym roku bez procesji wielkanocnej o godz. 6.00. W I święto nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. 
 13. Właściwe przygotowanie do świąt Wielkanocnych powinno zawierać przede wszystkim spowiedź i komunię św. wielkanocną. Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy na Mszy św. o godz. 7.00 i od godz. 8.00 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 18.00 lub do ostatniego penitenta.  Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie byli u spowiedzi św. by uczynili to właśnie w te dni. Każdego roku niestety powtarza się sytuacja, że nie jesteśmy w stanie wyspowiadać wszystkich chętnych w czasie Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek nie spowiadamy. W Wielki Piątek spowiedź od godz. 21.00 do 23.00 lub do ostatniego penitenta, a w Wielką Sobotę od 10.00 do 16.00. 
 14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer tygodnika Niedziela.