NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 19.06.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego parafialnego odpustu. Serdeczne podziękowanie za piękną liturgię oraz wysiłek tych, którzy pracowali bezinteresownie przy uporządkowaniu terenu wokół kościoła.
  2. Pragniemy, jak co roku  zorganizować kolonie letnie dla najbiedniejszych dzieci naszej parafii. Dzisiaj po Mszach świętych wolontariusze Akcji Katolickiej będą zbierać ofiary na ten cel. Bóg zapłać za pomoc i wsparcie.
  3. W środę na godz. 18:00 zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież na uroczyste zakończenie roku szkolnego oraz poświęcenie przyborów wakacyjnych. Prosimy o przyniesienie świadectwa, oraz wszystkich sprzętów, które będziemy używać w czasie wakacji. W czasie Mszy św. odbędzie się wprowadzenie kandydatów  w posługę ministranta.
  4. W najbliższy czwartek 23 czerwca obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele przed południem o godz. 7.30, 9.00, 10.30. Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. W tym roku pójdziemy pierwszą trasą ulicami: św. Antoniego, Wrzosową, Lisią i Szosą Chełmińską Procesja zakończy się błogosławieństwem eucharystycznym przy czwartym ołtarzu, który będzie przy kościele. Bezpośrednio po zakończeniu procesji Msza św. w kościele ok. godz. 12.30. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Niech udział w procesji będzie dla nas wszystkich szczególnym wyznaniem wiary w tajemnicę obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Zachęcamy do włączenia się sąsiadów w prace przy budowie czterech ołtarzy. Dzieci pierwszokomunijne w tym dniu prosimy również o udział w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Tradycyjnie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji. Próba w poniedziałek i wtorek  po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45. W zakrystii prosimy o składanie płatków kwiatów do sypania podczas procesji. Przez całą oktawę odbywać będziemy procesje eucharystyczne po raz pierwszy wokół naszego koscioła.
  5. W sobotę 18 czerwca o godz. 10.00 w kościele Miłosierdzia Bożego ks. bp Andrzej Suski udzielił święceń kapłańskich. Wśród neoprezbiterów był ks. Michał Paluch, który przez ostatni rok odbywał wśród nas praktykę duszpasterską. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 ks. Michał odprawi w naszym kościele Mszę św. Poprymicyjną i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim o zagrożonych spółdzielniach mieszkaniowych, o trudnościach polskiej edukacji, jaka jest naprawdę religijność Polaków, o małżeństwach z osobami wyznających inną religię. W każdym numerze znajdziemy dodatek dla seniorów, z interesującymi poradami nie tylko dla ludzi starszych.