NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ 26.05.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj o godz. 13.30  zapraszamy na rocznicę Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św.

 2. Jutro – w poniedziałek o godz. 18.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. z okazji 22 rocznicy Święceń Kapłańskich księdza proboszcza. Gościć będziemy księdza biskupa Józefa Szamockiego oraz księży, którzy otrzymali święcenia kapłańskie wspólnie z księdzem proboszczem, a teraz pracują w kilku diecezjach.

 3. W najbliższy czwartek 30 maja obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele przed południem o godz. 7.30, 9.00, 10.30. Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy, w tradycyjnych miejscach. W tym roku pójdziemy pierwszą trasą ulicami: św. Antoniego, Wrzosową, Lisią i Szosą Chełmińską Procesja zakończy się błogosławieństwem eucharystycznym przy czwartym ołtarzu, który będzie przy kościele. Bezpośrednio po zakończeniu procesji Msza św. w kościele ok. godz. 12.30. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Niech udział w procesji będzie dla nas wszystkich szczególnym wyznaniem wiary w tajemnicę obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Zachęcamy do włączenia się sąsiadów w prace przy budowie ołtarzy. Dzieci pierwszokomunijne w tym dniu prosimy również o udział w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Tradycyjnie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji. Próba w poniedziałek i wtorek  po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00. W zakrystii prosimy o składanie płatków kwiatów do sypania podczas procesji. Przez całą oktawę odbywać będziemy procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła.

 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszach św. o godz. 8.30 i 18.00 przy kaplicy Matki Bożej przed kościołem. W niedzielę po wieczornej Mszy św.

 5. W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy Święto Dziękczynienia. We wszystkich parafiach po Mszach św. zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 6. Prosimy Rodziców, którzy zapisali swoje dzieci na wypoczynek w Głuchołazach do odbioru Kart kwalifikacyjnych. Karty można odbierać od poniedziałku  w biurze parafialnym. Wypełnione dokumenty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 30 czerwca u ks. Rafała.

 7. Księża Michalici zapraszają w najbliższą sobotę na kolejny Michayland czyli świętowanie Dnia Dziecka. Informacje na plakacie przed kościołem.

 8. Zapraszamy na pielgrzymki:

  • do Lichenia w najbliższą środę 29 maja koszt 30 zł
  • na spotkanie Młodych w Lednicy w sobotę 1 czerwca. Koszt 40 zł.
  • do Sanktuariów Warmii i Mazur w dniach od 8 do 10 lipca.
  • do Sanktuariów w Fatimie i Lourdes od 9 października. Zapisy i informacje w biurze parafialnym.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela.