NIEDZIELA ZWYKŁA  04.02.2024

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

 

 1. W tym tygodniu zakończyliśmy w naszej parafii wizyty duszpasterskie. Odwiedziliśmy 1982 rodzin.  Jest to zbliżona liczba jak w ubiegłym roku. Bóg zapłać za wspólną modlitwę miłe i życzliwe rozmowy i troskę o parafię. Dziękujemy także za wszystkie złożone ofiary, które przeznaczymy na bieżące funkcjonowanie parafii i kolejne inwestycje m.in. uzyskanie pozwolenia na użytkowanie ostatniej części naszego cmentarza i inwestycje na tym cmentarzu m. in. pielęgnacyjna przycinka drzew i budowa kolumbarium. Więcej na ten temat wkrótce w Nauczycielu Ewangelii.
 2. Dzisiaj od godz. 9.00 do 14.00 po raz kolejny przed naszym kościołem w specjalnym kwiobusie będzie można oddać krew. Pragnący oddać krew proszeni są o przyniesienie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. W ubiegłym roku było 213 oddanych donacji, zarejestrowano 38 nowych dawców. W sumie zebrano ponad 89 litrów krwi. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i organizatorom akcji.
 3. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Wieczorów u św. Antoniego w najbliższy czwartek 8 lutego o godz. 18.45. Tym razem naszym gościem będzie siostra Elżbieta Pukhalska, która mówić będzie o powołaniu, założycielu zgromadzenia bp. Szelążku i misjach w Boliwii.
 4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 11 lutego o godz. 13.30 na Mszy św.  Następnie spotkanie formacyjne w sali pod zakrystią. 
 5. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na ogrzewanie naszego kościoła.
 6. Przypominamy, że 19 lutego rusza już po raz 5. w naszej parafii kurs Alpha. W ciągu 30 lat już ponad 20 milionów osób uczestniczyło w spotkaniach Alpha w 112 językach i w 169 krajach na całym świecie. Alpha przyciąga chrześcijan pragnących lepiej zrozumieć i pogłębić swoją wiarę. W czasach pełnych niepewności spotkania Alpha dają możliwość rozmowy na tematy najważniejsze w życiu. Można tu spotkać ciekawych ludzi. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
 7. W tym roku przypada 25 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu. Diecezja Toruńska organizuje comiesięczne spotkania w celu pogłębienia znajomości jego nauczania. Najbliższe spotkanie w kaplicy Seminarium Duchownego w środę 7 lutego o godz. 17.00. Rozpoczęcie Mszą św. następnie wykłady księży profesorów Dariusza Zagórskiego i Stanisława Suwińskiego.
 8. Zapraszamy na pielgrzymki: do Stanów Zjednoczonych w dniach 17 kwietnia – 2 maja, 1 – 4 maja Jasna Góra, Muzeum Obozu w Oświęcimiu, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Kraków, 24 – 28 czerwca – Sandomierz, Radecznica (miejsce jedynych w Polsce objawień św. Antoniego), Markowa (związana z Błogosławioną Rodziną Ulmów, którzy w czasie wojny ponieśli śmierć męczeńską, ratując Żydów), Ujazd z Zamkiem Krzyżtopór, Kazimierz Dolny, Wąwolnica, Lublin.
  Programy pielgrzymek i świadczenia na stronie internetowej.
  Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela, który jest dostępny w zakrystii.

 

PIELGRZYMKI PARAFIALNE W POLSCE

 

Pielgrzymka na Zachodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych

 

Zachodnie wybrzeże USA – pielgrzymka