NIEDZIELA ZWYKŁA  11.02.2024

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.30 kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą, przeznaczymy je na ogrzewanie kościoła i pomieszczeń parafialnych. Faktura za gaz za miesiąc styczeń przekroczyła 16 700 zł. Kolekta gospodarcza w styczniu na ten cel wyniosła 9200 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim naszym parafianom, którzy rozumieją potrzebę utrzymania parafii i składają swój materialny dar na kolektę lub parafialne konto. Imienne dary wpisujemy do księgi ofiarodawców.
  3. W poniedziałek i wtorek od godz. 15.00 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Jest to tradycyjne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Spróbujmy tak zaplanować czas w te dni, aby chociaż przez parę minut w ciągu dnia nawiedzić kościół.
  4. W środę przypada POPIELEC i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu.  Cały ten okres liturgiczny jest wezwaniem do pełnienia dzieł miłosierdzia, jałmużny, postu i wzmożonej modlitwy. 
  5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem popiołem odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 15.00, 16.30, 18.00. Kolekta w tym dniu to jałmużna postna przeznaczona na różne cele charytatywne w tym pomoc dla Ukrainy i krajów ogarniętych wojną. Przez cały Wielki Post ofiary na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego, jako jałmużnę postną. W Środę Popielcową biuro parafialne będzie nieczynne.
  6. Przez cały Wielki Post w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Zapraszamy rano po Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.15. Dla wszystkich, którzy pragną codziennie w Wielkim Poście rozważać Drogę Krzyżową odprawiamy ją od czwartku w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  7. W środę Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na modlitwę różańcową o godz. 17.30 i Mszę Św. w intencjach wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.
  8. Przypominamy, że 19 lutego rusza już po raz 5. w naszej parafii kurs Alpha. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
  9. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela, który jest dostępny w zakrystii.