NIEZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ 03.06.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj po Mszach św. w całej Polsce zbierane są ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  2. Pod hasłem „Rodzina receptą na kryzys” ulicami Starego Miasta Torunia w dzisiejszą niedzielę przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 w kościele Wniebowzięcia NMP. Zapraszamy całe rodziny.
  3. W najbliższy czwartek 7 czerwca obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele przed południem o godz. 7.30, 9.00, 10.30. Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. W tym roku pójdziemy pierwszą trasą ulicami: św. Antoniego, Wrzosową, Lisią i Szosą Chełmińską Procesja zakończy się błogosławieństwem eucharystycznym przy czwartym ołtarzu, który będzie przy kościele. Bezpośrednio po zakończeniu procesji Msza św. w kościele ok. godz. 12.30. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Niech udział w procesji będzie dla nas wszystkich szczególnym wyznaniem wiary w tajemnicę obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Zachęcamy do włączenia się sąsiadów w prace przy budowie ołtarzy. Dzieci pierwszokomunijne w tym dniu prosimy również o udział w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Tradycyjnie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji. Próba w poniedziałek i wtorek  po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45. W zakrystii prosimy o składanie płatków kwiatów do sypania podczas procesji. Przez całą oktawę odbywać będziemy procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła.
  4. Bóg zapłać wszystkim, którzy w tym tygodniu wsparli nasze inwestycje związane z konsekracją kościoła, przekazując swoje ofiary w kopertach i na parafialne konto. Wykonaliśmy prospekt organowy i iluminację świetlną krzyża. Na przykościelnym terenie powstały elementy tzw. „małej architektury”.
  5. Otrzymujemy wiele pytań w sprawie indywidualnych darów na konsekrację naszego kościoła. Dzisiaj przed ołtarzem Matki Bożej zostały wystawione paramenty liturgiczne, które można ofiarować jako prywatny dar dla naszej świątyni z okazji konsekracji.
  6. Rozpoczynamy bezpośrednie duchowe przygotowanie do uroczystego poświecenia naszego kościoła i ołtarza. Od poniedziałku podczas Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 odprawiać będziemy Nowennę do św. Antoniego, patrona naszej parafii. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie triduum przed konsekracją kościoła. Już dzisiaj tak zaplanujmy czas, aby uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu naszej parafii 13 czerwca o godz. 17.00.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji sp. Elżbiety Kobyłeckiej, przez kilka lat dyrygentki naszego parafialnego chóru. Po Mszy św. zapraszamy na koncert zespołu Czerwony Tulipan.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli znajdziemy m.in. za co powinniśmy być wdzięczni Węgrom, o Kościele na Ukrainie, wizyta we Lwowie, kim jest Janusz Palikom – ciekawy wywiad z jego byłą żoną, o patronce dzieci pierwszokomunijnych św. Imeldzie, wywiad z człowiekiem, który przeżył katastrofę kolejową pod Szczekocinami i co Kościół mówi na temat EURO.