NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ 26.08.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszą Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00 na placu przy kościele OO. Paulinów na Rubinkowie rozpocznie się nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Diecezji Toruńskiej. W naszej parafii peregrynację Obrazu Matki Bożej przeżywać będziemy 19 i 20 września.

  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy I sobotę miesiąca. O godz. 8.00 odmówimy Różaniec następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

  3. Centrum Integracji Społecznej przy ulicy Stokrotkowej 22 zaprasza do udziału w kolejnych projektach skierowanych do osób bez pracy. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem.

  4. Przychodnia lekarska Wrzosy przy ul. Szosa Chełmińska zaprasza na bezpłatne badania w kierunku osteoporozy. Informacje również w gablocie przed kościołem.

  5. Ośrodek Parafialny SAMARYTANIN przy parafii Miłosierdzia Bożego na Koniuchach dysponuje wolnymi miejscami w Dziennym Domu Pomocy Społecznej. W programie terapia zajęciowa i ruchowa przeznaczona dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. Zgłoszenia i informacje bezpośrednio w Ośrodku.

  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o wizycie w Polsce prawosławnego Patriarchy Cyryla I, o Jasnogórskich Ślubach Narodu, podsumowanie pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę, a w cyklu wakacyjnych wędrówek Niedzieli wizyta w Kopenhadze i na wyspie Bornholm.