NMP  CZĘSTOCHOWSKIEJ  26.08.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Ksiądz biskup Wiesław Śmigiel z dniem 27 sierpnia zwolnił z funkcji wikariusza naszej parafii ks. Jakuba Maciejko i skierował do pracy w Lidzbarku Welskim. Dzisiaj o godz. 9.00 podziękowaliśmy ks. Jakubowi za pracę wśród nas. W związku ze zmniejszającą się liczbą powołań kapłańskich pracować będziemy w zmniejszonym składzie.
  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy I sobotę  miesiąca. O godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia odwiedzimy chorych w domach prywatnych.
  3. W sobotę 1 września w Toruniu przy ul. Starotoruńskiej /dawny Port Drzewny/ od godz. 11.00 odbędzie się kolejne Dziękczynienie w Rodzinie organizowane przez Radio Maryja i TV TRWAM.  Na scenie wystąpią znani artyści m.in. zespół Śląsk. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich, stoisk z ekologiczną żywnością oraz zwiedzić obiekty Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.
  4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy siostrę Bernadetę, która od ponad 15 lat pracuje w Ułan Ude na Syberii i podzieli się  doświadczeniami pracy misyjnej w tym kraju. Po Mszach św. będzie można złożyć swój dar na misje.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli i Nauczyciela Ewangelii.
  6. Klub Abstynenta FLISAK dzisiaj na Barbarce zaprasza na Święto Trzeźwości – piknik rodzinny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 13.00.