Nowe inwestycje

Drodzy parafianie

Przed rokiem z wielkim entuzjazmem przystąpiliśmy do wyposażenia naszej parafialnej świątyni, wybudowanej przez społeczność toruńskich Wrzosów. Budową kierował śp. Ks. prał. Bogdan Górski. Niestety nie było mu dane ukończyć rozpoczętego dzieła.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować za wielkie zaangażowanie wielu Parafian, którzy niemało serca, wysiłku i czasu poświęcili, aby prace trwały nadal. Bóg zapłać za wszystkie materialne środki, dzięki którym w ciągu jednego roku udało się dokonać następujących inwestycji: wymalowanie kaplicy, wykończenie i wyposażenie zakrystii, zakup nowych szat liturgicznych, wykończenie chóru, żyrandole i kinkiety, posadzka i podświetlany krzyż w prezbiterium. Bardzo dużą inwestycją były ławki oraz ołtarze Matki Bożej i św. Antoniego. Dzięki indywidualnym fundatorom w Roku Eucharystii mogliśmy w naszym kościele umieścić Tabernakulum. Wszystko to sprawia, że nasza świątynia staje się coraz piękniejsza. Jednak do ukończenia prac jeszcze daleka droga.

Na koniec roku 2005 podjęliśmy bardzo odważną decyzję w sprawie dalszych inwestycji. Wkrótce rozpocznie się dalsza modernizacja nagłośnienia, w trakcie wykonywania jest potężna prawie pięciometrowa figura Chrystusa, która już w październiku powinna zostać umieszczona w krzyżu w prezbiterium. W trakcie wykonywania są również stalle do prezbiterium.

Najtrudniejszą inwestycją do zrealizowania będzie posadzka marmurowo – granitowa. Prace powinny się rozpocząć w październiku. Niestety koszt tej inwestycji jest niezwykle duży (ok. 150 tys. zł). Ośmielamy się zwrócić do Was, Drodzy Parafianie, o dobrowolną ofiarę na ten cel, według własnych możliwości.

Jeśli uznacie za stosowne włączyć się w dzieło dalszych prac w naszym kościele bardzo prosimy o złożenie tej ofiary w czasie zbiórki na ulicach naszej parafii, którą przeprowadzą wolontariusze posiadający specjalne upoważnienie od Proboszcza. W dowolnym czasie można ją także w załączonej kopercie złożyć na kolektę lub w Biurze Parafialnym. Istnieje także możliwość przekazania jej na parafialne konto. O stanie zbiórki będziemy informować na bieżąco podczas niedzielnych Mszy św. oraz w biuletynie parafialnym. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu wielu wiernych, na Święta Bożego Narodzenia, nasza świątynia rozbłyśnie nowym blaskiem, a w najbliższych latach kościół św. Antoniego będzie wizytówką i chlubą Wrzosów. W przyszłym roku pragniemy rozpocząć inwestycje na zewnątrz.

Drodzy Parafianie, cieszymy się, że rozwija się także Kościół, jako wspólnota. Na niedzielnych Mszach św. jest nas więcej, powstał chór parafialny, mamy nadzieję, że jeszcze bardziej wzmocnią się parafialne wspólnoty.

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tego Dzieła, jakim jest Wspólnota Parafialna św. Antoniego. Za wszystkie, choćby najmniejsze przejawy życzliwości i serca włożonego w życie Parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.

Z serdecznymi pozdrowieniami i darem modlitwy
ks. prob. Wojciech Miszewski
z Duszpasterzami
i Radą Ekonomiczną Parafii