NOWY 13 NUMER ŚLADÓW NA WRZOSACH

Nasze pismo „Ślady na Wrzosach” rozpoczyna 4 rok swojego istnienia. Obok „Nauczyciela Ewangelii” staramy się również w tej formie pokazywać czym  żyje nasza wspólnota parafialna oraz dokumentować najważniejsze wydarzenia.

Pobierz klikając okładkę

Nowy 13 numer przede wszystkim ma nas wprowadzić w przygotowanie do uroczystości poświęcenia naszej świątyni i ołtarza, która będzie miała miejsce 13 czerwca.

Przypominamy więc historyczne początki naszej parafii,  zwracamy uwagę na ołtarz w którym znajduje się obraz św. Antoniego, który był „niemym” świadkiem wszystkich wydarzeń w ciągu całej 75 letniej historii naszej parafii. Ukazujemy postać św. Joanny Beretty Molla, której 50. rocznicę śmierci wspominać będziemy 28 kwietnia.

Przedstawiamy nasz zespół wokalny „Canto per Dio”, którego debiut z kolędowym repertuarem wykonanym 29 stycznia br. został entuzjastycznie przyjęty przez naszych parafian.

Wielu z nas należy do grona czcicieli bł. Matki Teresy z Kalkuty. W ubiegłym roku odbyła się parafialna pielgrzymka do jej grobu. Jednym z owoców tej pielgrzymki będzie wprowadzenie  relikwii Błogosławionej do naszego kościoła w dniu konsekracji. W Poznaniu trwa wykonywanie specjalnego relikwiarza.

W czas kończącego się okresu Wielkiego Postu bardzo mocno wpisuje się kolejny odcinek „Rozmów z Cieniem”, tym razem poświęcony spowiedzi św. Myślę, że pomoże szczególnie tym, którzy mają z nią problem, nie rozumiejąc często jej sensu i wartości. Pewnie wielu odnajdzie siebie już w pierwszym zdaniu „nie lubię się spowiadać”.

Lektura kolejnego numeru Śladów na Wrzosach niech będzie zaproszeniem do wspólnego, świętowania czekających nas już za kilka tygodni uroczystości.

 

Wasz Proboszcz