NOWY 14 NUMER ŚLADÓW NA WRZOSACH

Najnowszy numer „Śladów na Wrzosach” ukazuje się z okazji uroczystości poświęcenia naszej świątyni i ołtarza 13 czerwca br. Niezwykle uroczystej liturgii w tym dniu przewodniczyć będzie Pierwszy Biskup Toruński Andrzej Suski wspólnie z Biskupem Pomocniczym Józefem Szamockim. Księża Biskupi poprzez swoją posługę i osobiste zaangażowanie towarzyszyli naszej parafii w czasie wznoszenia i upiększania naszego kościoła i jego otoczenia.

Pragniemy, aby ten numer naszego pisma przypominał ten niezwykły czas, w którym  tak wielu ludzi dobrej woli swoją modlitwą, ciężką bezinteresowną pracą i ofiarą budowało ten Dom Boży, który jak wierzymy, na wieki będzie świadectwem wiary mieszkańców naszego osiedla.
W tym roku przypada 25 lat od chwili rozpoczęcia budowy. Jest to również jubileuszowy, 75 rok istnienia naszej parafii. Przypominamy najważniejsze wydarzenia  z historii naszej parafii oraz nieżyjących proboszczów naszej parafialnej wspólnoty.

Prezentujemy także najnowsze zdjęcia fotografika Andrzeja Skowrońskiego i Tadeusza Soleckiego, ukazujące elementy architektury i wyposażenia naszego kościoła.

Dopełnieniem lektury „Śladów” niech będą kolejne „Rozmowy z Cieniem”. Myślę, że wiele światła ukarze tym, którzy często twierdzą, że Bóg jest wszędzie i niekoniecznie trzeba modlić się w kościele. Autor w prostych słowach tłumaczy sens i potrzebę budowy nowych kościołów.

Niech radosny czas uroczystości poświecenia kościoła i ołtarza, która należy do najważniejszych wydarzeń w historii parafii, pozwoli nam jeszcze bardziej pokochać swój kościół parafialny i czuć się za niego współodpowiedzialnymi.

Wasz Proboszcz

Zobacz klikając okładkę i aby pobrać kliknij ikonę pobieranie