NOWY 16 NUMER ŚLADÓW NA WRZOSACH

Święta Bożego Narodzenia oraz kończący się kolejny rok są okazją do podsumowań. W naszej parafialnej wspólnocie miniony rok był niezwykły. Przeżywaliśmy 75 – rocznicę powstania parafii. Centralnym punktem obchodów tego jubileuszu była uroczystość poświęcenia ołtarza i kościoła. Od tej chwili w uroczystym akcie konsekracji nasz kościół został oddany Panu Bogu na wyłączną własność. Z tej okazji zostało wykonanych kilka ważnych inwestycji. Stało się to możliwe dzięki wsparciu i życzliwości wielu osób.

Wrzesień 2012 roku w mieście Toruniu zapisze się w historii, jako triumfalna wizyta Matki Bożej Częstochowskiej w Jej wędrującym Obrazie. W naszej parafii przywitaliśmy Obraz 19 września przy Domu Pomocy Społecznej, co było wielkim przeżyciem dla tej części mieszkańców naszej wspólnoty. W pięknej procesji Obraz przenieśliśmy do poświeconej w tym roku świątyni, tak jakby Matka Boża chciała być z nami w tych ważnych dla nas chwilach. Przez całą dobę kościół wypełniały tłumy wiernych, jak chyba jeszcze nigdy w historii parafii. Piszemy o tym i przypominamy te chwile w naszym fotoreportażu.
Nowy numer Śladów na Wrzosach przybliża nam także to, co dzieje się w naszej rodzinie parafialnej. Przedstawiamy dwa małżeństwa, które podjęły się trudnego zadania, jakim jest prowadzenie Rodzinnych Domów Dziecka. Temat dobroczynności obecny jest także w artykule Jana Cichona opowiadającym o działalności charytatywnej Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Dzielimy się także refleksjami o misjach w Zambii oraz naszym misjonarzu ks. Krystianie Bółkowskim, który niedawno udał się na misje w Peru. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że mamy wśród nas świeckich szafarzy Komunii św. Piszemy o przygotowaniu kolejnych kandydatów w diecezji toruńskiej.

Ojciec Święty Benedykt XVI obserwując współczesny świat jak odchodzi od Boga, jak wiele krajów chrześcijańskich wydających wielkich misjonarzy i ludzi Kościoła, dzisiaj topi się w pogaństwie, postanowił ogłosić Rok Wiary. W kolejnym odcinku Rozmów z Cieniem mamy okazję pomyśleć, dlaczego wiara tak bardzo potrzebna jest współczesnemu człowiekowi.
Już niedługo z naszymi Parafianami będziemy mieli okazję spotkać się w czasie wizyt duszpasterskich zwanych kolędą. Niech będzie to czas naszego dzielenia się tym czym żyje nasza parafia i co możemy jeszcze zrobić w rozpoczętym Roku Wiary dla pogłębienia naszej wiary.

Z Chrystusowym pozdrowieniem