NOWY 18 NUMER ŚLADÓW NA WRZOSACH

SnW_18

Kilka tygodni temu nasz kościół wzbogacił się o nowy obraz Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty, namalowany dla nas przez toruńską artystkę Ewę Mika. Święta z Kalkuty, ze świecą w ręku chce być dla ludzi światłem, które poprowadzi ich do Chrystusa. To światło niosła szczególnie do ludzi ubogich, ale swoim wielkim zaangażowaniem zachwycała wielkich i małych tego świata. Obraz oraz skromny artykuł niech okażą się pomocą do naszych jeszcze większych fascynacji Matką Teresą. Jak podkreśla dzisiaj Papież Franciszek, współczesny świat ma zwrócić więcej uwagi na biednych i ubogich, a właśnie to próbowała przez całe życie robić Matka Teresa.

Nasza Parafia od lat żyje misjami. Ten szczególny temat zaszczepił na Wrzosach jeszcze śp. Ks. prał. Bogdan Górski. Staramy się to w dalszym ciągu kontynuować. Piszemy więc o misjach w Zambii, publikujemy list ks. Krystiana, naszego misjonarza z Peru. Niedawno mieliśmy okazję gościć misjonarkę, siostrę Judytę i słuchać jej opowieści o misjach. Znacznie wspomogliśmy dzieła prowadzone przez siostrę Judytę w Zambii. W czasie zbiórki po Mszach św. siostra zebrała prawie 13 tys. zł.

Piękny fotoreportaż pokazuje nam także to czym żyliśmy w ostatnich miesiącach.

W kolejnym artykule o dzwonach nasz diakon Waldemar Rozynkowski przygotowuje nas do chwili, kiedy już wkrótce z radością przywitamy w naszej parafii trzy nowe dzwony, które przygotowuje dla nas Ludwisarnia Felczyńskich w Przemyślu.

Wśród parafialnych wydarzeń ks. Rafał opisuje spotkanie kursowe księży, którzy mieli swoje święcenia kapłańskie 25 maja 1991 roku w Pelplinie. Przybyli do nas kapłani z całej Metropolii Gdańskiej. Była to piękna okazja, aby zaprezentować naszą świątynię.

W naszej gazecie piszemy zwykle o ważnych dla nas osobach. Tym razem p. Andrzej Kobyłecki przedstawia nam niezwykle piękne i bogate w służbę innym życie swojej żony śp. Elżbiety Kobyłeckiej dyrygentki naszego chóru, a p. Tadeusz Solecki opisuje niezwykle bogate i barwne życie Wojciecha Cejrowskiego, którego będziemy gościć 22 czerwca.
Nie mogłoby zabraknąć kolejnych Rozmów z Cieniem, podczas których poruszane są ważne dla nas tematy. Tym razem temat pewnie najważniejszy: Dlaczego miłość, bo jak pisze św. Paweł w Hymnie o miłości – ona jest najważniejsza.
Zapraszam do lektury

Z Chrystusowym pozdrowieniem

Wasz proboszcz