NOWY NUMER ŚLADÓW NA WRZOSACH

Właśnie trafił do Waszych rąk drugi tegoroczny numer „Śladów na Wrzosach”, wydany z okazji tegorocznego Odpustu Parafialnego.

Pobierz klikając okładkę

Kilka miesięcy temu, na to Święto naszej Parafii zaprosiliśmy ks. prał. Sławomira Odera, kapłana pochodzącego z Torunia, a pracującego w Rzymie, który pełnił funkcję Postulatora Procesu Beatyfikacyjnego Jana Pawła II. Jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy, że na dzień 1 maja br. zostanie wyznaczona Beatyfikacja Papieża Polaka. Bardzo się cieszę, że nasz dostojny Gość potwierdził pragnienie przewodniczenia naszym uroczystościom odpustowym. W tym roku więc będzie to parafialny dzień dziękczynienia za Beatyfikację Jana Pawła II. Zapraszam serdecznie wszystkich naszych Parafian do jak najliczniejszego udziału w tym Wydarzeniu.

Bieżący numer naszego pisma w dużej części poświęcony jest Nowemu Błogosławionemu. W obszernej relacji przekazuję naszym czytelnikom moje wrażenia z pobytu w Rzymie w dniach Beatyfikacji. Swoimi przeżyciami ze spotkań z Janem Pawłem II dzieli się także nasz historyk  dr hab. Waldemar Rozenkowski. Publikujemy także fragmenty książki ks. Odera „Dlatego Święty” pragnąc, by znalazła się ona w wielu domach, jako szczególne świadectwo o tym Największym z Polaków.

W pewnym sensie z tematyką papieską łączy się wywiad z architektem Andrzejem Ryczkiem, autorem projektów: ołtarza papieskiego w Toruniu i świątyni w kompleksie Tertio Millenio, będącej wotum za pontyfikat Jana Pawła II oraz wnętrza i otoczenia naszego parafialnego kościoła.

Nowością przed naszym kościołem jest piękna figura Matki Bożej Brzemiennej. W artykule jej poświęconym pragnę przybliżyć treść płynącą z tego wizerunku oraz historię jej powstania.

W rozmowach z Cieniem przygotujemy się na tegoroczną uroczystość Bożego Ciała, kiedy na ulicach naszej parafii czcić będziemy Jezusa obecnego pośród nas w Eucharystii i po raz kolejny uczyć się wiary w tę wielką Tajemnicę naszej wiary.

Każdego roku na parafialny Odpust staramy się także przygotować nowe elementy wystroju naszej świątyni i jej otoczenia. Udało się wykonać dwa nowe witraże, a te dotychczas znajdujące się w prezbiterium umieścić w nawach bocznych, dokończyliśmy drogę procesyjną wokół naszego kościoła wykonaną z kostki granitowej. To nasze dary na tegoroczną uroczystość odpustową, które mam nadzieję przetrwają wieki. Już dzisiaj składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy są wrażliwi na piękno naszego kościoła i składają na ten cel swoje ofiary. Pewną niespodzianką będzie najprawdopodobniej pomnik św. Antoniego wyrzeźbiony z granitu, który otrzymamy w darze od Rodziny Duda. Mam nadzieję, że uda się go dokończyć i przewieźć z Gór Świętokrzyskich oraz poświęcić 13 czerwca.

Zachęcam wszystkich naszych Parafian i Gości do lektury naszej gazetki oraz do tworzenia naszej parafialnej historii.

Ks. Wojciech Miszewski
Wasz Proboszcz