NOWY ROK 01.01.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. W piątek przypada Objawienie Pańskie zwane uroczystością Trzech Króli. Od roku przywrócono tej uroczystości status dnia wolnego. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. na Barbarce i w DPS. W kościołach na całym świecie zbiera się w tym dniu kolektę ma misje.

 2. Trwają wizyty duszpasterskie u naszych parafian. Plan kolęd zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przed kościołem. W tym tygodniu:

 • 02.01. PONIEDZIAŁEK  –  Bobrowa, Sokola, Wilcza, Żbikowa
 • 03.01  WTOREK  –  Kozia, Myśliwska /bloki/, Szosa Chełmińska /bloki/
 •  04.01  ŚRODA –  Barbarka, Jaskółcza, Jelenia, Pawia, Słowicza, Szosa Chełmińska /bez bloków/,
 • 05.01  CZWARTEK  – Owsiana /domki/, bloki: Brzoskwiniowa 2–4a, Owsiana 24–48,
 • 06.01  PIĄTEK  –  Zbożowa  15-21, 33-45b
 • 07.01  SOBOTA  – bloki: ul. Owsiana nr. 84-88, ul. Zbożowa nr. 47-63b
 • 08.01  NIEDZIELA  –  Bartnicza, Szyszkowa, Tartaczna,  Wiklinowa, Wiśniowieckiego,  Żywiczna

W dni powszednie kolędy rozpoczynamy o godz. 16.00, w soboty o godz. 14.00, a w niedziele o godz. 15.00.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W związku z kolędami ze spowiedzi św. w ciągu całego tygodnia można korzystać tylko na porannych Mszach św. oraz pół godziny przed wieczorną Mszą św.

 2. W I czwartek zapraszamy wspólnotę Margeretek na modlitewne spotkanie o godz. 17.30.

 3. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej zwłaszcza Żywy Różaniec.

 4. Dzieci klas II przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. i spotkanie o godz. 14.30.

 5. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca tradycyjnie kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszym kościele.

 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli interesujące artykuły o relikwiach żłobka w bazylice Matki Bożej Większej w Rzymie, o pracy polskich misjonarzy w Kazachstanie, kim byli Trzej Królowie, wspomnienie o Violetcie Villas i życiu dzieci w pogotowiu opiekuńczym.

 7. W ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Barbara Lipińska, l. 81, z ul. Kruczej, śp. Romana Teresa Nowiszewska, l. 84, z ul. Szosa Chełmińska, śp. Tadeusz Konopa, l. 57, z ul. Jeleniej, śp. Irena Helena Osińska, l. 76, z ul. Zbożowej,  śp. Jan Furgała, l. 48, z ul. Owsianej. Wieczny odpoczynek…