Nr 10

NOWY NUMER ŚLADÓW NA WRZOSACH

Pobierz klikając okładkę
Pobierz klikając okładkę

Mamy jeszcze żywo w pamięci, gdy 6 lat temu w wigilię Święta Miłosierdzia 2 kwietnia wieczorem o godz. 21.37 odszedł do Domu Ojca nasz umiłowany Ojciec Święty Jan Paweł II. Często wracam myślą do tamtych chwil, także do kilku osobistych spotkań z papieżem, które miałem szczęście przeżyć. Święto Miłosierdzia roku 2011 nada temu pontyfikatowi nowy wymiar. Papież Benedykt XVI uroczyście wyniesie do chwały ołtarzy swojego Wielkiego Poprzednika. Wielu naszych parafian będzie świadkami tej uroczystości w Rzymie, wielu zgromadzi się przed telewizorami. Na pewno znowu przy pomniku „Błogosławieni miłosierni” zapłonie sporo zniczy, znaków naszej modlitewnej pamięci. W naszym magazynie pragniemy ukazać Jana Pawła II, jako Papieża Bożego Miłosierdzia. Przedstawiamy także książkę ks. Sławomira Odera pt. „Dlatego święty”. Wśród wielu tytułów poświęconych papieskiej tematyce wybraliśmy właśnie ten, ze względu na jej autora, który jest Postulatorem Procesu Beatyfikacyjnego Jana Pawła II. Cieszymy się, że w tym roku 13 czerwca w naszym kościele ks. prał. Sławomir Oder będzie przewodniczyć naszej uroczystości odpustowej. W cyklu papieskim przypominamy także wpisy, jakie dokonywali w pamiątkowej księdze nasi parafianie zaraz po śmierci Jana Pawła II.

Naszym czytelnikom pragniemy także zaprezentować relację ze spotkania z panią Zuzanną Kurtyką, jakie odbyło się w naszej parafii. To spotkanie miało charakter rozmów niedokończonych, bo nie wyjaśniliśmy wszystkiego, a wiele pytań pozostało bez odpowiedzi.

Wkrótce w kapliczce przed naszym kościołem zostanie umieszczona i poświęcona figura Matki Bożej Brzemiennej wykonana specjalnie dla nas przez artystę Gennadija Jerszowa, warto, abyśmy także zapoznali się z artystyczną biografią tego twórcy.

Przyzwyczailiśmy się już do posługi szafarzy nadzwyczajnych Komunii św. W Polsce i w świecie to praktyka bardzo rozpowszechniona. Nasza parafia jako pierwsza w diecezji toruńskiej wprowadziła tę posługę. Jak wygląda ta posługa oczyma szafarza – warto zapoznać się z artykułem na ten temat.

Trudno wyobrazić sobie życie naszej parafii bez Oddziału Akcji Katolickiej – co udało się zrobić w ubiegłym roku relacjonuje Prezes Jan Cichon.

Dla wszystkich, którzy oczekują na kolejny odcinek „Rozmów z Cieniem” tym razem pomoc w odpowiedzi na pytanie dlaczego warto i trzeba czytać Biblię.

„Ślady na Wrzosach” niech kolejny raz dokumentują to czym żyje nasza wspólnota parafialna i niech pogłębiają naszą więź z Bogiem.

 

Życzę owocnej lektury

Ks. prob. Wojciech Miszewski