OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  WIELKANOC  04.04.2021

  1. W tym roku w związku z trwającą epidemią i ograniczeniami liczby wiernych w kościele nasze włączenie się w uroczyste obchody Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych, było utrudnione. Mimo to wiele osób gromadziło się we wspólnocie Kościoła, a inni przez transmisję internetową. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne przygotowania świąt a zwłaszcza: młodzieży pod kierunkiem Joanny i Pawła Wieczorków za dekorację kościoła, ciemnicy i Grobu Pańskiego, całej służbie liturgicznej, wszystkim, którzy posługiwali śpiewem: naszemu chórowi i zespołowi uwielbieniowemu, Panom kościelnym, ofiarodawcom i fundatorom kwiatów do Grobu Pańskiego i wszystkim parafianom za udział w obrzędach i ceremoniach wielkotygodniowych. Przede wszystkim dziękujemy za korzystanie z sakramentu pokuty. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w Wielkim Poście jako jałmużnę postną: na cele charytatywne, na misje i na codzienne utrzymanie parafii. 
  2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy św. w DPS i na Barbarce.
  3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotkamy się od wtorku do soboty o godz. 8.15 i 17.45.
  4. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00. W tym dniu również przed ołtarzem wystawimy kosz do którego można będzie składać jałmużnę wielkopostną gromadzoną w skarbonkach wielkopostnych. Również tego dnia po Mszach św. w całej Polsce zbiórka ofiar na parafialne i diecezjalne dzieła realizowane przez Caritas. 
  5. Zapraszamy na niedzielne Msze św. na Barbarce, które odprawiamy do 1 listopada włącznie o godz. 13.00.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza świąteczny numer tygodnika katolickiego Niedziela.