PER MUSICAM AD ASTRA

V Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny im. M. Kopernika

PER MUSICAM AD ASTRA

W dniach 24 – 29 czerwca odbywać się będzie V Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny im. M. Kopernika PER MUSICAM AD ASTRA. Tym razem zagoszczą w Toruniu chóry z Polski, Węgier, Norwegii, Finlandii, Czech, Łotwy, Portugalii i Hongkongu. Koncerty festiwalowe będą się odbywać w tych dniach na terenie Torunia, Inowrocławia, Lubicza i Chełmży. W szczególności zapraszamy na:

  • pierwszy koncert festiwalowy „Tango Project” w sobotę o godz. 19.30 w Chełmży w Bazylice Konkatedralnej, gdzie zabrzmią utwory znanego już w Toruniu argentyńskiego kompozytora Martina Palmeriego: „Tango Gloria” i „Tango Credo”;
  • oraz Koncert Specjalny „Dźwięki Północy” w poniedziałek w Dworze Artusa o godz. 20.00, podczas którego wystąpi znakomity Chór Kameralny 441 Hz.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na afiszach, stronie internetowej www.pmaa.pl i na profilu Facebook/PerMusicamAdAstra

Wstęp na powyższe koncerty PER MUSICAM AD ASTRA jest bezpłatny.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chóralnej „Astrolabium”

Agencja „Meeting Music”

oraz Stowarzyszenie „Tumska 14”

Koncert w naszym kościele 27 czerwca o godz. 19.00

W ramach V Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu Chóralnego im. M. Kopernika PER MUSICAM AD ASTRA zapraszamy na koncert festiwalowy, który odbędzie się 27 czerwca (we wtorek) o godz. 19.00 w naszym kościele. Wystąpią dwa chóry: Chór „Camerata” z Polski oraz  Zespół Wokalny Grassalkowich z Węgier.

Chór „Camerata” pochodzi z Wrześni i istnieje od 1985 r. W repertuarze chóru są pieśni patriotyczne, ludowe w opracowaniu kompozytorów współczesnych, muzyka rozrywkowa, sakralna i dawna. Chór ma na swoim koncie wiele zrealizowanych projektów muzycznych, m.in. uczestniczył w amatorskim wystawieniu opery „Halka” Stanisława Moniuszki.

Zespół Wokalny Grassalkowich tworzą śpiewacy-amatorzy reprezentujący różne zawody: nauczyciele, lekarze, inżynierowie, handlowcy. Za główny cel stawiają sobie kształtowanie gustów muzycznych oraz popularyzację mniej znanych dzieł i gatunków wśród szerokiej publiczności. Repertuar zespołu jest szeroki: od kompozytorów barokowych po nowoczesnych, od muzyki klasycznej po współczesną.

Wstęp jest bezpłatny

SERDECZNIE ZAPRASZAMY