PIELGRZYMKA AUTOKAROWA DO RZYMU NA KANONIZACJĘ BŁ. JANA PAWŁA II 24.04 – 30.04.2014

Dzień 1 czwartek 24 kwietnia

Podstawienie autokaru w wyznaczonym miejscu we wczesnych godzinach porannych. Wyjazd w kierunku polsko-niemieckiego przejścia granicznego. Przejazd przez Niemcy. Obiadokolacja oraz nocleg w hotelu na terenie południowych Niemiec.

Dzień 2  piątek  25 kwietnia

Wczesne śniadanie. Dalsza podróż w kierunku Rzymu przez Austrię oraz północną częścią półwyspu Apenińskiego trasą widokową przez Alpy i Przełęcz Brennerską. Przyjazd na nocleg do hotelu w okolicach Rzymu.

Dzień 3 sobota 26 kwietnia

Śniadanie. Zwiedzanie Rzymu Cesarskiego trasą: Koloseum, Forum Romanum, Palatyn, Kapitol. Czas wolny. Po południu zwiedzanie Rzymu barokowego trasą: Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański (Schody Hiszpańskie). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4 niedziela 27 kwietnia

Śniadanie w formie pakietu (na wynos). Wyjazd do Watykanu według uzgodnień z opiekunem duchowym grupy. Uczestnictwo w uroczystościach kanonizacyjnych Błogosławionego Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Po zakończeniu uroczystości, w miarę możliwości, dalsze zwiedzanie Rzymu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5 poniedziałek 28 kwietnia

Śniadanie. Udział w Mszy Św. dziękczynnej za kanonizację Jana Pawła II. Wizyta w Bazylice św. Piotra, nawiedzenie grobu Ojca Św. Jana Pawła II, Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika Św. Janów na Lateranie, Święte Schody. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6 wtorek 29 kwietnia

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Brna trasą przez Nizinę Padańską otoczoną z północy i zachodu Alpami. Zakwaterowanie, obiadokolacja oraz nocleg w hotelu w południowych Czechach.

Dzień 7 środa 30 kwietnia

Śniadanie. Powrót do Polski przez przejście graniczne w Cieszynie, dalej trasą A1 przez Częstochowę, Łódź, Toruń. Zakończenie pielgrzymki w wyznaczonym miejscu.

CENA: 1900 zł

Świadczenia:

 • przejazd autobusem turystycznym zgodnie  z programem,
 • noclegi w pokojach w hotelach klasy turystycznej,
 • śniadania według  programu,
 • obiadokolacje według programu,
 • opiekę pilota na trasie pielgrzymki,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych).

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • biletów komunikacji miejskiej,
 • indywidualnego nagłośnienia,
 • napojów do obiadokolacji.

Uwagi:

 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • zwiedzanie Rzymu dostosowane do możliwości wynikających z obecności dużej ilości pielgrzymów uczestniczących  w uroczystościach  kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII,

organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.

Organizatorem wyjazdu jest BT Kaszub Travel z Gdańska. W przygotowaniu pielgrzymka lotnicza na uroczystość kanonizacji Jana Pawła II.

00000001 KASZUB TRAVEL

ul. Trzy Lipy 2 lok. 3/3
80-172 Gdańsk
tel.  +48 58 686 55 29
www.kaszubtravel.pl

 

Duszpasterstwo Pielgrzymkowe

Diecezji Toruńskiej

przy Parafii św. Antoniego

ul. św. Antoniego 4,

87-100 Toruń

tel. +48 56 610 22 40

e-mail: womisz@wp.pl