PIELGRZYMKA DO INDII

DO GROBU MATKI TERESY – 11 DNI

Delhi,  Jaipur, Fatehpur Sikri, Agra, Taj Mahal, Varanasi, Sarnath, Kalkuta- grób Matki Teresy

1 dzień Wylot z Polski  

Spotkanie przy kościele św. Antoniego w Toruniu /Wrzosy/. Msza św. i przejazd na lotnisku w Warszawie. Przelot do Delhi z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

2 dzień Delhi

Przylot do Delhi. Wizyta w archidiecezji Delhi – Katedrze Świętego Serca. Zwiedzanie stolicy Indii. W programie Brama Indii o kształcie 42-metrowego łuku triumfalnego. Przejazd wokół administracyjnego centrum Delhi, oglądanie budynków Parlamentu, Sekretariatów i Pałacu Prezydenckiego. Wizyta w Starym Delhi, zwiedzanie pochodzącego z XVII w., największego w Indiach meczetu Jama Masjid. Przejażdżka rikszami obok Czerwonego Fortu (Lal Qila) do Raj Ghat – miejsca nad brzegiem rzeki Jamuny, gdzie skremowano ciało Mahatmy Gandhiego. Nocleg w Delhi.

3 dzień Delhi / Jaipur

Przejazd do stolicy Radżastanu – Jaipuru (ok. 6 godz.). Jaipur wzniesiony na początku XVIII wieku przez maharadżę Jai Singha, ze względu na kolor licznych budowli zwany jest też Różowym Miastem. Zwiedzanie Pałacu Miejskiego – rezydencji władców Jaipuru oraz w pałacowym muzeum. Wizyta w kościele rzymskokatolickim Ghat Gate. Nocleg w Jaipurze.

4 dzień Jaipur

Całodniowe zwiedzanie Jaipuru i okolic. Przejażdżka na grzbiecie słonia lub jeepem na szczyt wzgórza, na którym znajduje się kompleks pałacowo–forteczny Fort Amber, siedziba maharadży niegdysiejszego stanu Jaipur. W forcie znajdują się liczne dziedzińce, bramy, pawilony i zdobione komnaty, w tym słynna sheesh mahal – komnata lustrzana. Podziwianie najciekawszych zabytków miasta: obserwatorium Jantar Mantar – owocu pasji astronomicznej maharadży Jai Singha oraz pięknej fasady pięciokondygnacyjnego Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal) wzniesionego by umożliwić damom dworskim obserwację życia zwykłych mieszkańców. Wizyta w Kościele Św. Andrzeja. Nocleg w Jaipurze.

5 dzień Jaipur / Fatehpur Sikri / Agra

Przejazd do Agry (ok. 6 godz.), dawnej stolicy imperium mogolskiego położonej w stanie Uttar Pradesh. Po drodze zwiedzanie Fatehpur Sikri ,  miasta–widma, które za panowania cesarza Akbara w XVI w. także pełniło funkcję stolicy. Przyczyna opustoszenia miasta nie jest znana do dzisiaj. Przyjazd do Agry. Wizyta w Kościele Św. Marii. Nocleg w Agrze.

6 dzień Agra / Taj Mahal

Zwiedzanie Taj Mahal – symbolu Indii i jednego z cudów świata, nazwanego świątynią miłości. Wizyta w centrum wytwarzania mozaiki. Zwiedzanie Fortu w Agrze , masywnej twierdzy wykonanej z czerwonego piaskowca, której budowę rozpoczął Akbar, największy cesarz mogolski. Wizyta w kościele katolickim przy Sadar Bazaar. Transfer na dworzec kolejowy i wyjazd nocnym pociągiem do Varanasi (miejsca leżące).

7 dzień Varanasi / Sarnath  

Przyjazd do Varanasi, znanego też jako Benares, położonego nad brzegiem Gangesu miasta Śiwy, jednego z najświętszych miejsc Indii. Czas wolny. Następnie wycieczka do Sarnath, świętego miejsca buddystów, gdzie Budda Siakjamuni wygłosił słynne pierwsze kazanie po uzyskaniu oświecenia. Zwiedzanie zespołu świątynnego, gdzie m. in. znajduje się stupa Dhamekh i słynny kapitel kolumny cesarza Asioki. Powrót do Varanasi. Nocleg w Varanasi.

8 dzień Varanasi  

O świcie rejs łodziami po Gangesie. Nad brzegiem rzeki, gdzie znajdują się słynne ghaty – schody prowadzące do wody – można obserwować pielgrzymów dokonujących rytualnych ablucji i ceremonii ofiarnych. Powrót do hotelu na śniadanie. Wizyta w kościele katolickim w dawnej dzielnicy brytyjskiej Cantonment Area. Oglądanie Uniwersytetu Benares oraz świątyni ku czci boga Śiwy. Wizyta przy świątyni Durgi (Niedostępnej) – małżonki Śiwy. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i wyjazd pociągiem nocnym do Kalkuty (miejsca leżace).

9 dzień Kalkuta

Przyjazd do Kalkuty, drugiej co do wielkości metropolii Indii – stolicy Bengalu Zachodniego, miasta w którym żyła i zmarła błogosławiona Matka Teresa, założycielka Zgromadzenia Misjonarek Miłości. Transfer do hotelu. Odwiedzenie grobu Matki Teresy oraz  Nirmal Chaya  – domu Matki Teresy. Wizyta w jednym z katolickich kościołów Kalkuty (np. Kościele Świętego Serca Jezusowego lub Kościele Świętej Teresy). Nocleg w Kalkucie.

10 dzień Kalkuta

Zwiedzanie turystycznych atrakcji miasta: okazały Victoria Memorial – muzeum czasów kolonialnych, Kalighat – świątynia bogini Kali, Dalhousie Square dawne centrum miasta z licznymi budowlami kolonialnymi. Transfer na lotnisko i wylot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Możliwa także przesiadka w Delhi.

11  dzień Powrót do Polski

Przylot do Warszawy. Przejazd do Torunia.

– miejsca wpisane przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego

– ilość posiłków w danym dniu

Termin: Cena od osoby: Dopłata do pokoju 1-os.
14 – 24.11 .2011 4850 PLN + 1124 USD* 475 USD*

*  – płatna w Polsce w USD przelewem lub równowartość w złotych według kursu sprzedaży USD w Pekao S.A. z dnia wpłaty.

Cena obejmuje:

 1. Przejazd Toruń – Warszawa – Toruń
 2. Przelot na trasie Warszawa – Delhi, Kalkuta – Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.
 3. Przejazdy pociągami nocnymi wg programu, miejsca leżące II klasy, wagon klimatyzowany.
 4. Transfery i przejazdy wg programu autokarem.
 5. Zakwaterowanie wg programu  w pokojach 2-os. z łazienką w hotelach o standardzie 4*/5*.
 6. Opiekę polskiego pilota i księdza na całej trasie wycieczki oraz lokalnych przewodników.
 7. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wymienionych programie.
 8. Posiłki: śniadanie po noclegu w hotelu oraz obiadokolacje (liczbę posiłków wskazuje cyfra w ikonce w nagłówku każdego dnia programu).
 9. Ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.
 10. Wizę indyjską.
 11. Stosowne opłaty lotniskowe.
 12. Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do obiadokolacji.
 2. Zwyczajowych napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (40 USD/os. na całej trasie).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach i w hotelach.

Uwagi:

 1. Kolejność realizacji programu zwiedzania może ulec zmianie.
 2. Standard hoteli jest zgodny z kategoryzacją lokalną.
 3. Doba hotelowa trwa, zależnie od hotelu, od godz. 12:00-14:00 do godz. 12:00 dnia następnego. Wcześniejsze zakwaterowanie jest możliwe pod warunkiem dostępności wolnych pokoi.
 4. Kwota zwyczajowych napiwków w wysokości 40 USD/uczestnika jest obowiązkowa i będzie zbierana przez pilota pierwszego dnia po przylocie do Indii. Dla wygody uczestników napiwki przewodnikom i kierowcom  będzie rozdzielał pilot.
 5. W celu uzyskania wizy indyjskiej należy dostarczyć paszport wraz z wypełnionym wnioskiem wizowym oraz 1 kolorowe zdjęcie (biometryczne). Paszport musi być ważny co najmniej 1 rok od dnia powrotu z wycieczki oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

Informacja o ubezpieczeniu:

 1. Uczestnicy imprezy są na czas wyjazdu ubezpieczeni w Towarzystwie Ubezpieczeń Allianz Polska S.A. Ubezpieczenie obejmuje pokrycie kosztów leczenia i pomoc w podróży (assistance) do 20 000 EUR; wypłatę świadczenia związanego z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu z tytułu następstwa nieszczęśliwego wypadku do 2 500  EUR; pokrycie kosztów utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 250 EUR.
 2. Istnieje możliwość zawarcia fakultatywnego ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa. Składka ubezpieczenia wynosi  3% ceny imprezy. Składkę ubezpieczenia należy wpłacić razem z pierwszą wpłatą za imprezę (zaliczką) lub najpóźniej w terminie 3 dni od wpłaty zaliczki.
 3. Szczegółowe informacje o warunkach obu ubezpieczeń można znaleźć w „Ogólnych warunkach ubezpieczenia w podróży zagranicznej TRAMP”.

Proponowane hotele:

 • Delhi                         Svelte                           (www.svelte.in)
 • Jaipur                      Ramada                        (www.ramadajaipur.com)
 • Agra                         Clark Shiraz                (www.hotelclarksshiraz.com)
 • Varanasi                 Ramada Plaza JHV   (www.ramadajhvvns.com)
 • Kalkuta                    Lytton Hotel               (www.lyttonhotelindia.com)
 • lub Hindustan International         (www.hhihotels.com/kolkata)

Zapisy na pielgrzymkę:

PARAFIA ŚW. ANTONIEGO – DUSZPASTERSTWO PIELGRZYMKOWE

ul. Św. Antoniego 4, 87-100  Toruń, tel. 56 610 22 40

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 18.00

e-mail: womisz@wp.pl konto: 58 1020 5011 0000 9302 0097 0368

 

wersja do pobrania: PIELGRZYMKA DO INDII