Pielgrzymka do Kazachstanu

Dzień 1
Przyjazd na lotnisko Chopina w Warszawie o godz. 21:00. Odprawy i przelot do Kazachstanu.
Dzień 2
Przylot do Nursułtanu, śniadanie, później przejazd do Malinowki (Ałziru), zwiedzenie jednego z łagrów w tej części Kazachstanu, był to „Obóz Internowania Żon Zdrajców Ojczyzny”. Powrót do stolicy i zwiedzanie stolicy: pałac prezydencki (z zewnątrz), słynna wieża Bajterek, Wielki Meczet, prawosławna cerkiew Zaśnięcia NMP, Piramida Pokoju. Msza św. w katedrze MB Nieustającej Pomocy w Nursułtanie. Kolacja i nocleg w Nursułtanie.
Dzień 3
Śniadanie, wyjazd na północ kraju. Nawiedzenie Szczucińska – Msza św. w prowadzonej przez polskich kapłanów parafii św. Abrahama. Potem przejazd do Borowoje, zwanego „kazachską Szwajcarią” – odwiedziny miejsca spotkania kazachskich chanów sprzed kilku stuleci, możliwość spaceru lub rejsu łódką po jeziorze (płatny indywidualnie).
Później przejazd przez kazachski step do Oziornoje, zakwaterowania w Domu Pielgrzyma, kolacja. Po niej różaniec przy ołtarzu „Gwiazda Kazachstanu” Mariusza Drapikowskiego.
Dzień 4
Po śniadaniu Msza św. w sanktuarium MB Królowej Pokoju w Oziornoje, potem czas wolny na refleksję i modlitwę. Wspólny spacer do Karmelu oraz – brzegiem jeziora – pod figurę Matki Boskiej z siecią pełnych ryb, na pamiątkę cudu z 1941 r., kiedy to ryby uratowały od śmierci głodowej kilkuset Polaków, zesłanych tam w 1936 roku. Potem nabożeństwo Drogi Krzyżowej na wzgórzu Sopka Wołyńska.
Przejazd do Tajynszy – stacja kolejowa, na której wysadzano przybywające z zachodu transporty polskich zesłańców (modlitwa pod tablicą pamiątkową). Na koniec dnia wizyta w Jasnej Polanie – muzeum polskich Zesłańców.Przejazd do Kokczetaw – kolacja, nocleg.
Dzień 5
Śniadanie, krótka wizyta w Domu Polonii w Kokczetaw – rozmowa o aktualnych problemach naszych rodaków w tej częśći Azji Środkowej. Nawiedzenie Kellerowki – Msza św. z kościele św. Franciszka z Asyżu.
Po południu powrót do Nursułtanu, czas wolny w mieście, kolacja, nocleg.
Dzień 6
Wczesne śniadanie i przelot do Ałmaty. Lądowanie u stóp gór Tien Szan. Zwiedzanie Ałmaty (do 1998 r. stolicy niepodległego Kazachstanu): Centralne Muzeum (zbiory etnograficzne i archeologiczne), Pomnik Niepodległości, Plac Republiki, meczet, budynek Teatru Opery i Baletu, Pałac Prezydencki, cerkiew Zenkowa (jedna z najwyższych drewnianych budowli na świecie) w Parku Panfiłowa.
W godzinach wieczornych przejazd do Kapszagau – Msza św., a po niej kolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma.
Dzień 7
Po śniadaniu krótka wizyta we wsi Nura i spotkanie z tamtejszym duszpasterzem, Msza św. Potem wyjazd w Góry Niebiańskie (Tien Szan) nad Wielkie Jezioro Ałmatyńskie. Później wizyta w Sunkar – centrum sokolnictwa, pokazy. Powrót do Ałmaty, kolacja, nocleg. Wieczorem wjazd kolejką na Kok Tobe – zachód słońca nad górami i miastem.
Dzień 8
Śniadanie i przejazd do Kanionu Szaryńskiego, który ma długość ok. 3 km, a głębokość od ok. 100 do nawet 300 metrów. W mniejszej skali bywa porównywany z Kanionem Kolorado. Spacer dnem wąwozu (możliwość wynajęcia jeepów, płatne indywidualnie), czas wolny w restauracji na końcu Szarynu. Powrót do hotelu w Ałmaty, kolacja, nocleg.
Dzień 9
Po śniadaniu wyjazd do Medeu, słynącego z pięknego wąwozu oraz z najwyżej położonego lodowiska na świecie, potem wjazd kolejką na Czymbulak na wysokość 3 200 m. npm. Msza św. polowa. Powrót w doliny, odwiedziny w tradycyjnej kazachskiej etno-wiosce, zapoznanie się z kazachskimi tradycjami.
Wieczorem przyjazd na ałmatyński dworzec, nocny przejazd pociągiem do Karagandy (kuszetki 4-osobowe).
Dzień 10
Przyjazd do Karagandy, śniadanie. Potem nawiedzenie katedry Matki Bożej Fatimskiej, modlitwa przy grobie bł. ks. Władysława Bukowińskiego – proboszcza katedry w wołyńskim Łucku, zesłanego najpierw na Ural, a potem do Karagandy, gdzie pracował jako stróż, podejmując tajne duszpasterstwo. Odwiedziny we wspólnocie prowadzonej przez Ojców Marianów. Potem wizyta na terenie dawnego Karłagru, odwiedziny w muzeum największego łagru na świecie. Dawny ośrodek dowodzenia obozem – Dolinka. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 11
Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Nursułtanie i wylot. Zakończenie pielgrzymki do Kazachstanu. Lądowanie w Warszawie o 14:15, w portach regionalnych w godzinach popołudniowych lub wczesnowieczornych.

CENA ZAWIERA

* przelot Warszawa – Nursułtan – Warszawa z bagażem rejestrowym (23 kg) i podręcznym (55x40x23 cm, 8 kg + druga sztuka 40x35x12 cm, max. 2 kg),
* przejazd pociągiem (miejsca sypialne, przedziały 4-osobowe) Ałmaty – Karaganda,
* przelot wewnętrzny Nursułtan – Ałmaty z bagażem podręcznym (55x40x23 cm) i rejestrowym (20 kg),
* przejazdy w Kazachstanie klimatyzowanym autobusem lub busem (zależnie od liczebności grupy),
* 6 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
* 2 noclegi w domach pielgrzyma (Oziornoje i Kopczegau), pokoje 1-4-osobowe,
* 10 śniadań i 8 kolacji,
* opiekę duchową i Msze Św.,
* opiekę pilota,
* ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL+choroby przewlekłe 40 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1 000 zł).

CENA NIE ZAWIERA

* ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (990 zł),
* ewentualnego dolotu z lotnisk regionalnych do Warszawy z portów regionalnych (cena od 210 zł),
* ewentualnego przejazdu jeepami po Wąwozie Szaryńskim (ok. 25 euro),
* rejsu łódką po Jeziorze Borowoje,
* dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce, które musi zostać zawarte w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz ewentualnego podwyższenia kwoty gwarancyjnej ubezpieczenia,
* biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, lokalnych przewodników, zwyczajowych napiwków, przejazdu kolejką na Kok-Tobe, opłat klimatycznych oraz słuchawek systemu Tour Audio Guide – koszt 150 euro, zbierane przez pilota,
* napojów do kolacji.

Biuro Podróży Misja Travel, ul. Strzelecka 34/10, 61-846 Poznań, tel.: +48 61 333 22 38, biuro@misjatravel.pl, www.misjatravel.pl

Pielgrzymka do Kazachstanu