PIELGRZYMKA DO RWANDY 19 – 30.11.2019 | RWANDA 12 DNI

Nyakinama – Nyirangarama – jezioro Kivu – Ruhengeri – Kigali –   safari w Parku Akagera – Butare – Kibeho – Nyungwe – plantacja herbaty – Nyanza

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, odprawy i przelot do Rwandy (z przesiadką). Przylot do Kigali, odprawy rwandyjskie. Przejazd do Domu Pielgrzyma, kolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Nyakinamy; po drodze piknik w Nyirangarama; zakwaterowanie w hotelu w Ruhengeri, kolacja, nocleg.

Dzień 3

Msza św., po niej śniadanie. Wyprawa nad niezwykle malownicze jezioro Kivu, odpoczynek (możliwa kąpiel w jeziorze); obiad; przejazd w okolice Ruhengeri – uczestnictwo w ceremonii zaślubin w tradycji rwandyjskiej. Powrót do Ruhengeri, kolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do Nyakinamy, para i prowadzonej przez mariańskich misjonarzy. Msza św. w kościele para alnym w Nyakinamie. Występ zespołu tanecznego; obiad w para i; odwiedziny rodzin tubylców w ich domach i osobiste spotkania. Nawiedzenie katedry w Ruhengeri. Powrót do Ruhengeri na kolację i nocleg.

Dzień 5

Msza św., śniadanie i powrót do Kigali, zwiedzanie stolicy Rwandy m.in.: muzeum –  Mauzoleum pomordowanych w czasie ludobójstwa, Katedra. Potem czas wolny: możliwość zakupu pamiątek. Wieczorem zakwaterowanie w domu pielgrzyma, kolacja i nocleg.

Dzień 6

Wczesnym rankiem wyjazd z Kigali na „Afrykańskie safari” – wyprawę jeepami do Parku Akagera, oglądanie zwierząt w ich naturalnym środowisku, rejs po jeziorze z unikalnym rezerwatem ptaków; piknik. Powrót do Kigali; Msza św., kolacja i nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd z Kigali, przejazd do Butare – zwiedzanie Muzeum poświęconego historii i tradycji Rwandy, możliwość zakupu pamiątek. Później przejazd do ośrodka prowadzonego przez księży marianów w Kibeho – Cany, położonego na wysokości 2000 m n.p.m., z widokiem na góry Burundi; zakwaterowanie; obiad; odpoczynek; Msza św. Po niej lm „Przesłanie Matki Słowa” o objawieniach Matki Bożej w Kibeho, jedynych objawieniach w Afryce uznanych przez Kościół; kolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, potem zwiedzanie sanktuarium Matki Słowa w Kibeho; Msza św. w kaplicy objawień. Po niej spotkanie z Nathalie, której objawiła się Matka Boża; powrót do „Cany”; obiad. Po południu odwiedziny w ośrodku dla dzieci niewidomych, prowadzonym przez siostry franciszkanki, na koniec dnia kolacja i nocleg.

Dzień 9

Rano wycieczka do dżungli Nyungwe, obiad w Centrum Cana. Potem konferencja duchowa na temat objawień w Kibeho.

Kolacja i nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu wyjazd na plantację herbaty. Powrót na obiad i odpoczynek, w godzinach popołudniowych występ afrykańskiego zespołu tanecznego, a po nim modlitwa maryjna w Sanktuarium. Kolacja i spotkanie z księżmi misjonarzami.

Dzień 11

Śniadanie, czas na pakowanie, potem pożegnalna Msza św. Obiad i wyjazd do Nyanza – zwiedzanie rezydencji króla Rwandy; przejazd do Kigali; Odlot do Polski (z przesiadką).

Dzień 12

Lądowanie w Polsce. Zakończenie pielgrzymki.

Cena pielgrzymki do Rwandy wynosi 8 690 zł i zawiera:

 • przelot Polska – Kigali – Polska z bagażem rejestrowym 23 kg i podręcznym (jedna sztuka 55x35x25 cm oraz druga 40x30x15 cm, o łącznej wadze 12 kg),
 • noclegi w hotelach i domach pielgrzyma, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
 • śniadania, obiady i kolacje wg programu, wodę w trakcie zwiedzania Rwandy,
 • przejazdy w Rwandzie klimatyzowanym autobusem lub busem (zależnie od liczebności grupy), wyjazd do Parku Akagera „Afrykańskie Safari”, wycieczkę do dżungli afrykańskiej Nyungwe,
 • opiekę duchową i Msze św.,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 40 000 euro, NNW 15 000 zł).

Cena pielgrzymki do Rwandy nie zawiera:

 • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (1 290 zł),
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 zł, wizy rwandyjskiej (30 USD, płatne po przylocie na lotnisko w Kigali),
 • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce do Rwandy, które musi zostać zawarte w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz ubezpieczenia od kosztów chorób przewlekłych,
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, lokalnych przewodników, opłat miejscowych, tradycyjnych napiwków, datków dla miejscowej ludności oraz słuchawek systemu Tour Audio Guide. koszt 180 USD, zbierane przez pilota,
 • napojów do posiłków.

Uwagi:

sugerujemy zabrać min. 150 $ kieszonkowego dla własnych potrzeb,

polecamy zabrać ze sobą skarpetki do zwiedzania miejsc, w których należy ściągnąć obuwie oraz strój kąpielowy, ze względu na ochronę środowiska w Ruandzie jest zakazane używamie cienkich reklamówek foliowych, paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki do Ruandy i mieć dwie wolne strony. aby uczestniczyć w wyjeździe do Rwandy nie ma obowiązkowych szczepień, zalecane są następujące szczepienia: tężec, błonica i dur brzuszny.

 

ZAPISY Kancelaria parafialna

Parafia św. Antoniego w Toruniu

Ul. Św. Antoniego 4 tel. 56 610 22 40 /od poniedziałku do piątku godz. 9.00 – 10.00 i 16.00 – 18-00/