PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO SANKTUARIÓW HISZPANII I PORTUGALII W ROKU 100 ROCZNICY OBJAWIEŃ FATIMSKICH 02-10.10.2017

MADRYT-TOLEDO-LIZBONA-FATIMA-NAZARE-OBIDOS-BATALHA-ALCOBACA-COIMBRA-PORTO-SANTIAGO DE COMPOSTELA-MADRYT

 

Dzień I

02.10.2017

Poniedziałek

Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku w Warszawie, odprawa bagażowo-biletowa. Przelot do Madrytu. Przejazd do Toledo. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie starej stolicy Hiszpanii: Casa Museo El Greco, Katedra, Alcazar de Toledo, czas wolny, obiadokolacja, przejazd do hotelu na nocleg.
Dzień II

03.10.2017

Wtorek

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie: klasztor św. Hieronima, Wieża Belem, Praca do Comercio, kościół św. Antoniego, Katedra, dzielnica Alfama, dzielnica Baixa. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień III

04.10.2017

Środa

Śniadanie. Przejazd do Almady pod pomnik Chrystusa Króla – punkt widokowy na Lizbonę, następnie przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Zapoznanie z Sanktuarium Fatimskim, czas wolny, obiadokolacja. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.
Dzień IV

05.10.2017

Czwartek

Śniadanie. Przejazd do Obidos, miasta z zamkiem i murami obronnymi z czasów panowania Maurów na półwyspie iberyjskim. Następnie przejazd do Nazare nad Oceanem Atlantyckim. Możliwość kąpieli w oceanie. Dalsza droga do Alcobaca i wizyta w klasztorze Santa Maria de Alcobasa. Przejazd do Batalha, zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Victoria – arcydzieła stylu manuelińskiego. Powrót do hotelu na obiadokolację. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.
Dzień V

06.10.2017

Piątek

Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium i nowej bazyliki. Droga Krzyżowa z miejscem Objawień Anioła – Valinhos. Wizyta w Aljustrel  wiosce urodzin fatimskich dzieci z czasów objawień. Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w uroczystościach fatimskich. Nocleg.
Dzień VI

07.10.2017

Sobota

Śniadanie. Przejazd do Coimbry pierwszej stolicy Portugalii. Zwiedzanie Katedry i słynnego Uniwersytetu. Dalsza podróż do Porto. Wizyta w drugim co do wielkości mieście Portugalii: historyczne  centrum z kościołem św. Franciszka, a następnie spacer po dzielnicy Ribeira. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicy Santiago de Compostela.
Dzień VII

08.10.2017

Niedziela

Śniadanie. Wizyta w jednym z najważniejszych sanktuariów Europy i  jednym z trzech wielkich sanktuariów świata chrześcijańskiego z monumentalną katedrą  św. Jakuba (patrona Hiszpanii), spacer po granitowym starym mieście wokół katedry. Przejazd do Madrytu na obiadokolację i nocleg w hotelu.
Dzień VIII

09.10.2017

Poniedziałek

Śniadanie. Tour autokarowy po stolicy Hiszpanii. Spacer po słynnym Plaza Mayor, Plaza Puerta del Sol i po bajecznej Gran Via. Czas wolny. Obiadokolacja w lokalu w mieście. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień IX

10.10.2017

Wtorek

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w madryckim Pałacu Królewskim, a następnie w Madryckiej Katedrze De Nuestra  Senora De La Almudena. Transfer na lotnisko i przelot w drogę powrotną do Polski. Lądowanie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki.

   

CENA: 620 EURO + 1400 zł

ŚWIADCZENIA:

 • przelot samolotem  na trasie  Warszawa – Madryt – Warszawa,

(bagaż podręczny – 1 sztuka do 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz bagaż rejestrowany – 1 sztuka do 23 kg, suma wymiarów bagażu nie może przekroczyć 158 cm (długość + szerokość + głębokość)   

 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,
 • 8 noclegów w pokojach 2 osobowych z  WC i łazienką,
 • śniadania zgodnie z programem,
 • obiadokolacje zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna– obejmuje choroby przewlekłe,
 • opieka pilota na całej trasie,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • indywidualnego nagłośnienia,
 • napoi do obiadokolacji,

UWAGI:

 • każdego dnia Msza św. w miejscu uzgodnionym z opiekunem duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.

 

http://www.kaszubtravel.pl/trip/124/

Biuro Turystyki Zagranicznej
„Kaszub Travel” Zdzisław Koliński
80-172 Gdańsk
Ul. 3 Lipy 2 lok. 3/3
tel. +48 58 686-55-29
biuro@kaszubtravel.pl