PIELGRZYMKA SAMOLOTOWO – AUTOKAROWA DO GRECJI

26.08-05.09.2013

dzień I  

Poniedziałek

26.08.2013

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku. Odprawa bagażowo-biletowa. Wylot do Aten. Lądowanie na lotnisku w Atenach.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg.

dzień II

Wtorek

27.08.2013

Śniadanie. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie: zmiana warty przy Pomniku Nieznanego Żołnierza, Akropol, Agora, areopag (tu głosił swą mowę św. Paweł), stadion olimpijski. Wyjście na zachód słońca na Wzgórze Likavitos. Przejazd przez Kanał Koryncki. Wizyta w starożytnym Koryncie – miejsce związane z pobytem św. Pawła. Przejazd na Peloponez na obiadokolację następnie  nocleg w hotelu.

dzień III

Środa

28.08.2013

Śniadanie. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie Peloponezu: Mykena (Grób Agamemnona), Teatr w Epidauros, Nafplion (pierwsza stolica nowożytnej Grecji). Czas wolny na plażowanie i kąpiel. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

dzień IV

Czwartek

29.08.2013

Śniadanie. Przejazd z Peloponez do Delf. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie starożytnego skansenu (Pępek Świata, stadion). Obiadokolacja i nocleg hotelu w pobliżu Delf.

dzień V

Piątek

30.08.2013

Śniadanie. Przejazd do Kalambaki. Zwiedzanie Miasta leżącego u podnóża masywu górskiego Meteorów, na szczytach którego znajduje się grupa prawosławnych klasztorów (monastyrów), wpisanych wraz z całym masywem na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Przejazd w okolice Katerin na obiadokolację i nocleg w hotelu.

dzień VI

Sobota

31.08.2013

Śniadanie. Dzień relaksu i wypoczynku na Riwierze Olimpijskiej z możliwością poznania miejscowego folkloru, wiosek otaczających Olimp, – górę mitycznych, greckich Bogów. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

dzień VII

Niedziela

01.09.2013

Śniadanie. Przejazd przez Verrii (starożytna Berea), wizyta w Salonikach (dawne Tessaloniki). Zwiedzanie: rotunda, Biała Wieża, Bazylika Hagia Sofia i św. Demetriusza (patrona miasta. Następnie przejazd do Filippii- miejsce ochrzczenia pierwszego Europejczyka,). Przyjazd do Kawalii (dawne Neapolis) – portu do którego przybył św. Paweł. Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Kawlii.

dzień VIII

Poniedziałek

02.09.2012

Śniadanie. Przejazd do stolicy Serbii. Zwiedzanie Belgradu: Ambasada Chińska, zniszczony gmach telewizji, spacer po  starówce, miejsce ujścia Sawy do Dunaju. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja serbska z muzyką. Powrót do hotelu na nocleg.

dzień IX

 

Wtorek

 

03.09.2013

Śniadanie. Przejazd na przejście graniczne Horgos. Dalsza podróż drogą E75 przez Szeged, Kecskemet do Budapesztu. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie: Plac Bohaterów, Parlament (z zewnątrz), Bazylika św. Stefana, wzgórze Gellerta z Cytadelą – panorama miasta. Obiadokolacja (z winem i muzyką węgierską). Nocleg w hotelu.

dzień X

 

Środa

04.09.2013

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do sanktuarium w Łagiewnikach. Wizyta na Starym Mieście w  Krakowie. Obiadokolacja. Nocleg w Krakowie

dzień XI

Czwartek

05.09.2013

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną autostradą A1 z Krakowa do Katowic, Częstochowy, Torunia do miejsca zakończenia pielgrzymki.

CENA: 3.325,0 zł

Zapisy w Kancelarii parafialnej św. Antonigo we Toruniu

ŚWIADCZENIA:

 • przejazd autokarem turystycznym na trasie zgodnie z programem,
 • 10 noclegów w pokojach 2 osobowych z łazienką i WC,
 • 10 śniadań,
 • 10obiadokolacji,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych),
 • opieka pilota na całej trasie,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
 • przelot na trasie Gdańsk –Ateny,

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • indywidualnego nagłośnienia,
 • dopłat do kolacji folklorystycznych w: Budapeszcie, Belgradzie i Grecji.

UWAGI:

 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.