PIELGRZYMKA DO WŁOCH NA BEATYFIKACJĘ JANA PAWŁA II

26 kwietnia – 5 maja 2011 r.

Dzień 1

26 kwietnia wtorek

O godz. 6:00 zbiórka uczestników pielgrzymki przy kościele św. Antoniego /Toruń-Wrzosy/. Msza św. Wyjazd w kierunku Brna trasą A1: Toruń – Włocławek – Łódź – Częstochowa – Katowice – przejście graniczne w Cieszynie. Dojazd do hotelu w okolicach Brna. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

27 kwietnia środa

Śniadanie. Przejazd do Padwy trasą: Wiedeń – Graz – Klagenfurt – Udine. Msza św. w Bazylice św. Antoniego. Zwiedzanie Klasztoru, spacer po mieście św. Antoniego. Przejazd do hotelu w okolicach Padwy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

28 kwietnia czwartek

Śniadanie. Przyjazd do Wenecji: spacer po Mieście: Most Rialto, Pałac Dożów, Plac i Bazylika św. Marka.  Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Loreto. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

29 kwietnia piątek

Śniadanie. Loreto – zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego ze Świętym Domkiem (Santa Casa), Cmentarza Żołnierzy Polskich w okresu II Wojny Światowej. Manoppello /kościół cudownego Oblicza/ i przejazd do San Giovani Rotondo. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem Ojca Pio.  Zakwaterowanie w hotelu w San Giovani Rotondo. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

30 kwietnia sobota

Śniadanie. Przejazd do Monte San Angelo /do groty objawień św. Michała Archanioła/ wizyta w opactwie Monte Cassino i na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Rzymu.

Dzień 6

1 maja niedziela

Śniadanie. UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCIACH BEATYFIKACJI JANA PAWŁA II. Spacer z Koloseum, przez Fora Cesarskie, Kapitol do Placu Weneckiego. Następnie: Plac Hiszpański, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi i najdroższa ulica Rzymu – Via Condotti.  Powrót do hotelu – obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 7

2 maja poniedziałek

Śniadanie. Zwiedzanie Rzymu. Przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami. Zwiedzanie Bazyliki św. Jana na Lateranie i Bazyliki Matki Boskiej Większej. Przejście do kościoła św. Alfonsa z oryginałem obrazu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8

3 maja wtorek

Śniadanie. Wyjazd do Asyżu: zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka, spacer przez stary Asyż do Bazyliki św. Klary. Przejazd do Santa Marii degli Angeli, zwiedzanie Bazyliki  Santa Maria degli Angeli z klasztorem oraz miejsc związanych ze św. Franciszkiem. Przejazd na nocleg w okolicach Wenecji Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9

4 maja środa

Śniadanie. Wyjazd do Czech trasą: Udine – Graz – Wiedeń.  W miarę możliwości pobyt na Kahlembergu we Wiedniu.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10

5 maja czwartek

Śniadanie. Powrót do Polski trasą: Cieszyn – Częstochowa – Łódź – Toruń. Przyjazd do Torunia w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 2450 zł 

Cena obejmuje:

  • przejazd autokarem turystycznym z pełnym wyposażeniem;
  • 9 noclegów w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką;
  • 9 śniadań kontynentalnych i 10 obiadokolacji;
  • ubezpieczenie NNW i KL w PZU;
  • opiekę pilota na całej trasie.

*  zastrzegamy  możliwość zmiany w kolejności zwiedzania  poszczególnych obiektów
** cena zależna jest od kursu EURO
*** cena nie zawiera biletów  wstępów, kosztów komunikacji w Rzymie /przygotowujemy na ten cel ok. 50 EURO/
**** program pobytu w Rzymie w związku z uroczystościami Beatyfikacji może ulec zmianie

PARAFIA ŚW. ANTONIEGO – DUSZPASTERSTWO PIELGRZYMKOWE

ul. Św. Antoniego 4, 87-100  Toruń, tel. 56 610 22 40

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 18.00

e-mail: womisz@wp.pl konto: 58 1020 5011 0000 9302 0097 0368