PRZYWITALIŚMY W NASZEJ PARAFII ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Rozpoczęła się w naszej parafii peregrynacja figury św. Michała Archanioła z Gargano. W piątkowy wieczór 21 grudnia przed godz. 18.00 na plac przed kościołem przyjechał samochód-kaplica, którym przewożona jest figura. Powitanie zostało poprzedzone modlitewnym czuwaniem pod przewodnictwem ks. Piotra Prusakiewicza, Michality. Nasza służba liturgiczna wzięła na ramiona figurę i przy dźwięku dzwonów uroczyście wnieśliśmy ją w procesji do kościoła. Ksiądz Proboszcz Wojciech Miszewski na poduszce niósł koronę, którą przy ołtarzu nałożył na głowę św. Michała. Słowa powitania wypowiedzieli przedstawiciele parafii p. Gosia i Michał Kuklewscy. Po nich przemówił proboszcz. Mówił o duchowym przygotowaniu obejmującym m.in. 9. dniową ,nowennę przed peregrynacją oraz o tym, że spodziewamy się przede wszystkim duchowego uzdrowienia. Wielu parafian przygotowało się do tego spotkania przez spowiedź św.

Pobyt figury jest związany z przeżywanymi przez nas rekolekcjami adwentowymi.  Ks. Piotr Prusakiewicz w czasie nauki przypomniał ideę peregrynacji i fenomen Gargano, gdzie objawiał się św. Michał.

Po Mszy św. odbył się Wieczór Uwielbienia z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciało oraz wyzwolenie z nałogów. Mimo przedświątecznych obowiązków i zajęć w wieczorze uczestniczyło bardzo wielu parafian. W czasie adoracji było również błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki.

Na zakończenie wieczoru wszyscy mogli oddać część św. Michałowi poprzez osobiste dotknięcie figury lub pocałunek. Dla wielu był to wieczór pięknych wzruszeń i przyjęcia szkaplerza św. Michała.