Radio Maryja i TV Trwam „Dziękczynienie w Rodzinie”

„Dziękczynienie w Rodzinie” 6 września, w sobotę, w dawnym Porcie Drzewnym przy ulicy Droga Starotoruńska 3 w Toruniu (siedziba Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej) odbędzie się 6. „Dziękczynienie w Rodzinie”. Wystąpią gwiazdy estrady, aktorzy i zespoły ludowe. Chętni będą mogli skorzystać z porad lekarzy specjalistów. Przygotowano bogatą i zdrową ofertę kulinarną oraz atrakcje dla dzieci.   „Dziękczynienie w Rodzinie” transmitować będą: TV Trwam i Radio Maryja.

dziękczynienie w rodzinie_

Świętowanie rozpocznie się o godz. 12:00. Na scenie nad wodą wystąpią: Orkiestra Kopalni Węgla Kamiennego „Sośnica”, zespoły regionalne z Kaszub i Wielkopolski oraz Krystyna Giżowska.

O godz. 15:00 uczestnicy dziękczynienia wysłuchają znanych światowych przebojów w wykonaniu duetu Romualda Spychalskiego i Anny Jurczyńskiej, następnie wystąpią: zespół Zayazd oraz zespół regionalny z Podhala. Specjalny kabaretowy recital zaprezentuje legenda polskiej sceny, kobieta z Napierstkowa –  Genowefa Pigwa.

Po południu artyści scen polskich (Halina Łabonarska, Mirosława Marcheluk, Jerzy Zelnik i Ryszard Mróz) przedstawią program artystyczny: „Pielgrzymie Nadziei” (w hołdzie św. Janowi Pawłowi II).

O godz. 20:00 rozpocznie się koncert galowy Krzysztofa Krawczyka, po którym wystąpi Bogdan Trojanek i Terne Roma.

Wszyscy uczestnicy „Dziękczynienia w Rodzinie” znajdą coś dla siebie. Na dzieci będzie czekał plac zabaw. Na ekologicznych stoiskach będzie można zaopatrzyć się w żywność, owoce, soki, pieczywo i zioła. Będzie stoisko ze staropolskimi potrawami, lodami oraz degustacja wyrobów mleczarskich.

Już od godz. 11:00 w miasteczku zdrowia rozpoczną się bezpłatne konsultacje medyczne ze specjalistami z zakresu onkologii. Panie będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne (50 – 69 lat) i cytologiczne (25 – 59 lat). Do obu badań wymagany jest dowód osobisty i dowód ubezpieczenia. W auli WSKSiM o godz. 13.00 i 14.00 zaplanowano wykład i rozmowę z panem doktorem nauk medycznych Tomaszem Mierzwą chirurgiem-onkologiem.

Będzie także możliwość wykonania badań z zakresu wczesnego wykrywania tętniaka jamy brzusznej. Oprócz tego chętni będą mogli skorzystać z porad: kardiologicznej, diabetologicznej i pielęgnacyjnej (badanie skóry).

Spotkaniu towarzyszyć będzie także modlitwa: Anioł Pański, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Apel Jasnogórski. Msze św. w auli WSKSiM sprawowane będą w godzinach: 10:00, 11:00 i 12:00.

Specjalnie oznakowane, bezpłatne autobusy będą kursowały z centrum Torunia z przystanku przy Alei Solidarności, oraz z Rubinkowa do uczelni i z powrotem.

Patronat honorowy nad spotkaniem objęli: Ordynariusz Diecezji Toruńskiej ks. bp Andrzej Suski oraz prezydent Torunia Michał Zaleski.

RIRM

dziękczynienie w rodzinie - plakat