ROZPOCZĘLIŚMY ADWENT

Roraty.

Stara polska tradycja sięgająca czasów średniowiecza mówi o tym, że Polacy gromadzili się na Roratach. Msze św. roratnie odprawia się przed świtem, jako znak czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa, ukazywanego jako Wschodzące Słońce. W naszym kościele na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Dzieci przynoszą lampiony i każdego dnia otrzymają fragment składanki. Przez okres Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

Świece wigilijne Caritas

W korytarzu przy Biurze parafialnym rozprowadzane są świece wigilijne w cenie 5 i 12 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne. Świetlica Antoninek rozprowadza także kartki i ozdoby świąteczne przygotowane przez dzieci, dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.

Opłatek wigilijny

Przez wszystkie niedziele Adwentu w biurze parafialnym można otrzymać poświęcony opłatek. Przyjęcie poświęconego opłatka jest znakiem wspólnoty z parafią. Natomiast informujemy, że nikogo nie upoważnialiśmy, by opłatek roznosić bezpośrednio do domów.

Pomoc bliźniemu

Wzorem lat ubiegłych pragniemy przygotować świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przez cały okres adwentu przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego lub w wpłacać na konto parafialne zaznaczając cel składanej ofiary. W niedzielę 8 grudnia po Mszach św. ogólnopolska zbiórka na rzecz biednego Kościoła na Wschodzie.

Choinki do dekoracji kościoła

Każdego roku z naszych przydomowych ogrodów usuwamy przerośnięte, niepotrzebne już choinki. Bardzo chętnie przyjmiemy je do dekoracji naszego kościoła. Chęć przekazania drzewek prosimy zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym.