SAKRAMENT BIERZMOWANIA W NASZEJ PARAFII

W niedzielę 27 marca o godz. 16.00 w naszym kościele Biskup Toruński Andrzej Suski udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży z Zespołu Szkół Muzycznych i Zespołu Szkół nr 9. Obecna była także młodzież naszej parafii uczęszczająca do innych szkół.

W imieniu rodziców o udzielenie sakramentu poprosili Państwo Hanna i Waldemar Rozynkowscy, a wszystkich obecnych przywitał ks. prob. Wojciech Miszewski. W uroczystości brał udział dziekan dekanatu Toruń II ks. prał. Stanisław Majewski.

W słowie skierowanym do młodych Ksiądz Biskup poprosił o to by młodzież nie obawiała się przyjąć Chrystusa i żyć jego nauczaniem.
W tym roku do bierzmowania przystąpiło 120 młodych ludzi. Bezpośrednie przygotowania trwały  od początku roku szkolnego. Każdego miesiąca młodzież gromadziła się na specjalnej Mszy św. następnie na wspólnej konferencji oraz spotkaniu w grupach, które prowadzili nasi świeccy współpracownicy. W ten sposób chcieliśmy pokazać autentyczną wiarę przeżywaną przez wiernych.

W ciągu kolejnych miesięcy młodzież uczestniczyła także w nabożeństwach okresowych oraz regularnej spowiedzi św. co pozwoliło ukazać całe bogactwo Kościoła.

Na zakończenie Ksiądz Biskup poświęcił pamiątkowe krzyże, a młodzież podziękowała nie tylko Głównemu Celebransowi lecz także rodzicom i nauczycielom.