SKAUCI EUROPY

Szczęść Boże

Nazywam się Janusz Stanecki jestem członkiem DK i prowadzę dwie Męskie Gromady Skautów Europy w Przyłękach pod Bydgoszczą. Pod swoją opieką mam  35 chłopców jest też u nas liczna gromada żeńska. Skauci Europy to Katolicka Wspólnota swoją historią sięgająca początków XX wieku w Polsce. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z naszą dziłalnością pod linkiem:

http://skauci-przyleki.pl/ 

Piszę do Państwa gdyż podobna gromada powstała w Toruniu w Parafii Św Antoniego i 19.02 będę razem z moimi Wilczkami (tak nazywa się dzieci od 8 do 12 roku w skutingu) na zbiórce, która ma zaprezentować już uformowaną jednostkę. Chcemy zaprezentować  gry, zabawy, jak funkcjonujemy  oraz nasze zasady i nasze przywiązanie do lasu. 

Skauci wszystkie swoje zbiorki mają na świeżym powietrzu przez co hartujemy nasz charakter i naszego Ducha.  Jesteśmy blisko związanie z naturą i nasze obozy znajdują się zawsze w lesie.  W załączniku można znaleźć kilka zdjęć z naszych zbiórek i naszego obozu, który budujemy w lesie. 

Chciałem serdecznie zaprosić na tą zbiórkę 19.02 na godzinę 10.00 Rozpoczynamy pod kościołem. 

Wszelkie informacje pod numerem 

695244999 – Akela Radek (prowadzący z Torunia) również członek DK 

796230096 – Mój numer 

*****************

Szczęść Boże,

Jak widać Akela z Bydgoszczy uruchomił swoje strefy wpływów, mnie to trochę martwi, bo narazie jestem sam (żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało). Jak przybędzie więcej dzieci, to będzie radość, ale też i odpowiedzialność za wszystkie te dzieci. Prośba z mojej strony do Was: może znacie kogoś w wieku licealnym bądź studenckim kto byłby chętny pomagać przy prowadzeniu zbiórek? A może nawet kogoś dorosłego? A może nawet ktoś z Was byłby chętny dołączyć do grona skautów? Jak widać po mnie, ograniczenia wiekowe tutaj nie obowiązują..

Proszę też o modlitwę w tej intencji, aby znalazł się ktoś do pomocy i aby to dzieło trwało (bo rozkręcić to nie problem, ale żeby dalej się kręciło to już potrzeba pomocy łaski Bożej..)

Radosław Albiński, Parafia św. Antoniego Toruń

rad.albi@gmail.com