Ślad w sercu

Człowiek na swej drodze spotyka stale nowych ludzi, którzy w mniejszym lub większym stopniu wpływają na jego dalsze losy. Podejrzewam, że członkowie Akcji Katolickiej przy parafii Św. Antoniego nie zdawali sobie sprawy, w ilu osobach ich ogłoszenie o utworzeniu świetlicy środowiskowej „Antoninek”w 1999 roku obudzi powołanie do wolontariatu.
Na przełomie dziesięciolecia przez progi świetlicy przewinęły się rzesze osób, które swój cenny, wolny czas poświęcały i wciąż poświęcają tym maluczkim, potrzebującym pomocy w nauce, szukającym porady psychologa czy po prostu spragnionych ciepła i miłości drugiego człowieka. Każdy wolontariusz miał swój „dyżur”, czasem więcej niż jeden w tygodniu. Świetlica uzależnia, ale to jeden z niewielu zalecanych nałogów, z których nie trzeba się leczyć.
Po 10 latach działalności przychodzi czas podsumowań, wspomnień i planów na kolejne dziesięciolecia. Ponownie wszyscy wolontariusze są serdecznie zaproszeni na spotkanie po latach. 5 grudnia 2009 odbędzie się I Zjazd Wolontariuszy „Antoninka”. Zarówno tych z rocznym stażem, jak i tych wieloletnich „weteranów”. Wolontariuszy XXI wieku. Każdy miał swój wkład w rozwój naszego „Antoninka” i pozostawił tam swój ślad,a na pewno ślad w sercach tych dziesiątek dzieci, do których wyciągnięto rękę.
Jako ex-wolontariusz i współorganizator spotkania serdecznie zapraszam na nie wszystkich, którzy odkrywali swoje powołanie do wolontariatu w Antoninku. Swoje zaproszenie kierujemy także do wszystkich parafian, którzy przez te lata obdarzali nas swoim dobrym słowem, modlitwą i wsparciem finansowym. Ostatni apel adresuję do wszystkich, którzy czują potrzebę niesienia pomocy najmłodszym, lecz nie mieli okazji, by zawitać do Antoninka i „zarazić” się wolontariatem. Czekamy na Was wszystkich!

Emilia Czaińska