SŁUŻBA LITURGICZNA NIE TYLKO PRZY OŁTARZU

Nasza służba liturgiczna to grono młodych ludzi naszej parafii, którzy nie tylko są widoczni przy ołtarzu. Wszyscy, którzy w sobotę 16 kwietnia przechodzili obok posesji kościelnej mogli ich zobaczyć „w akcji” nie przypominającej liturgii. Zaopatrzeni w łopaty, grabie, taczki i inne ogrodowe przyrządy przez ponad 7 godzin aktywnie pracowali przy porządkowaniu terenu przed kościołem. Lektorów wspierali chłopacy z Rodzinnego Domu Dziecka przy ul. Żytniej. Owoce tej pracy mogli podziwiać wszyscy, którzy w Niedzielę Palmową przybyli do kościoła na Eucharystię.

Plac przed kościołem jeszcze kilka dni wcześniej przypominał plac budowy, teraz dzięki ogromnemu wysiłkowi jest przygotowany do wiosennych nasadzeń ozdobnych roślin. Praca nie była łatwa, trzeba było m.in. „przerzucić” tony kamienia i gruzu, rozplantować kilka ton czarnej ziemi. Mimo wielkiego wysiłku, na twarzach ani przez chwilę nie było widać zmęczenia.

Oprócz prac porządkowych posadzono kilka ciekawych roślin i drzew: miłorząb japoński, ambrowiec, buk czerwonolistny, grab, jarząb, tulipanowiec, kwitnące wiśnie i śliwy, klon czerwonolistny cisy i inne drzewa i krzewy.

W czasie prac odwiedzili nas Państwo Helena i Krzysztof Rzewuscy, którzy pracującym przynieśli pyszne ciasta i napoje, które dobrze smakowały w czasie przerwy przy pracy.

Dziękuję wszystkim, którzy tak ofiarnie i bezinteresownie pracują na rzecz naszej parafii, naszym ministrantom i lektorom, na których zawsze możemy liczyć, Panu Jackowi Guss, który wiele godzin poświęca na opiekę nad naszymi roślinami, Panu Mariuszowi Korcala z firmy Green Art za pomoc w „okazyjnym” zakupie roślin zdobiących teren przed kościołem.

Przed nami jeszcze sporo pracy, ale jesteśmy coraz bliżej szczęśliwego zakończenia. Zapraszam kolejne osoby do pomocy.

Ks. prob. Wojciech Miszewski