SPOTKANIE Z ZUZANNĄ KURTYKĄ

Dnia 10 marca minęło 11 miesięcy od chwili katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Wśród osób towarzyszących Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu w czasie podróży do Katynia był Prezes IPN Janusz Kurtyka. W niedzielę 13 marca o godz. 18.00 w naszym kościele została odprawiona Msza św. w intencji ofiar katastrofy, a zwłaszcza w intencji śp. Janusza Kurtyki. Na wspólnej modlitwie zgromadziło się kilkaset osób, który przybyły z Torunia i okolic. Szczególnym gościem była wdowa po zmarłym Prezesie IPN p. Zuzanna Kurtyka.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie z p. Zuzanną poświęcone Tragedii Smoleńskiej. Uczestniczyło w nim ponad 300 osób. Wszystkich zebranych przywitał Poseł na Sejm RP Zbigniew Girzyński, następnie został zaprezentowany film poświęcony pielgrzymce do Smoleńska i upamiętnieniu miejsca katastrofy drewnianym krzyżem. Spotkanie przede wszystkim przybliżyło zebranym niezwykłą postać Janusza Kurtyki. Zadawano także wiele pytań, na które pewnie jeszcze długo nie znajdziemy odpowiedzi.

Ksiądz Proboszcz Wojciech Miszewski na zakończenie spotkania podkreślił, że wspólna modlitwa w kościele i wieczorne spotkanie to przede wszystkim spotkanie ludzi, którzy kochają swoją Ojczyznę i zgromadzili się we wspólnocie, aby porozmawiać o swoich wątpliwościach dotyczących jednej z najtragiczniejszych kart naszej historii, jaką była Tragedia Smoleńska.

Obszerna relacja i film ze spotkania znajduje się na stronie: http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=60