Sprawy duszpasterskie

1. Ksiądz Biskup Andrzej Suski z dniem 24 sierpnia br. zwolnił ks. Pawła Figurskiego z funkcji wikariusza naszej parafii i mianował go wikariuszem parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Działdowie. Nowym wikariuszem naszej parafii został powołany ks. Zbigniew Łukasik, który przez ostatnie 8 lat był wikariuszem w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy.

2. Z dniem 1 września na roczną praktykę duszpasterską został skierowany do naszej parafii ks. diakon Rafał Kreczman. Życzymy księdzu diakonowi, aby w naszej wspólnocie czuł się jak najlepiej i aby dobrze przygotował się do duszpasterskiej pracy po święceniach kapłańskich, które przyjmie w przyszłym roku.

3. Nowym przewodnikiem Grupy Białej Pieszej Pielgrzymki z Torunia na Jasną Górę został ks. Marek Żuchowski z parafii Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny.

4. Rozpoczęliśmy kolejny rok pracy naszej parafialnej świetlicy „Antoninek”. Mile widziani są wolontariusze, którzy wspierać będą wychowawców w pracy z dziećmi.

5. Od wtorku 1 września o godz. 15.00 wznowiła swoje funkcjonowanie poradnia rodzinna. Zapraszamy wszystkich potrzebujących wsparcia psychologiczno – terapeutycznego. Praca poradni w każdy wtorek od godz. 15.00 do 20.00. Kontakt: p. Regina Zielińska tel. 0605-638-203.

6. Po wakacyjnej przerwie wznawia także swoje próby nasz parafialny chór. Pragniemy, aby był bardzo liczny i wykonywał piękny repertuar. Zachęcamy młodzież i dorosłych do włączenia się do chóru, zapraszamy wszystkich, którzy interesują się śpiewem i chcą uczestniczyć w życiu społeczno – kulturalnym naszej dzielnicy. Zajęcia w każdą środę od godz. 19.00 do 20.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego prowadzi pani Elżbieta Kobyłecka.

7. Schola parafialna zaprasza dzieci na wspólne ćwiczenia śpiewu w każdy piątek o godz. 16.00.

8. Przygotowanie dzieci klas II do przyjęcia I Komunii św. w każdą 2. niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 14.30.

9. Przygotowanie młodzieży klas III gimnazjalnych do sakramentu bierzmowania w każdą 3. niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 13.30.