ŚRODA POPIELCOWA 13.02.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem popiołem odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 15.00, 16.30, 18.00.

  2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy od jutra w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

  3. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Na stoliku z prasą wyłożone są skarbonki wielkopostne, zachęcamy do zabierania ich do swoich domów i składania w nich przez cały okres wielkopostny drobnych ofiar pochodzących z odmawianych sobie w Wielkim Poście drobnych przyjemności. Skarbonki z jałmużną postną będzie można złożyć do kosza przed Grobem Pańskim, a zebrane ofiary przekażemy na parafialne i diecezjalne cele charytatywne. Ofiary dla najuboższych można składać także do skarbony św. Antoniego.

  4. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi będą wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym. Na podstawie oddawanych kartek wystawiamy potrzebne zaświadczenia. Oddanie kartki jest też deklaracją, ze jesteśmy ludźmi wierzącymi i praktykującymi.

  5. Trwają w naszej parafii katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych. Spotkania odbywają się w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00.

  6. Bóg zapłać naszym Parafianom za wszystkie składane dary serca i ofiary. Bez nich funkcjonowanie naszej parafii nie byłoby możliwe. W sezonie zimowym tylko koszt ogrzewania świątyni i domu parafialnego oraz elektryczności przekracza 15 tys. zł. Najbliższe planowane inwestycje w tym roku to: ozdobna krata do kaplicy na Barbarce, która umożliwi otwieranie kaplicy i udostępnienie jej na modlitewne czuwanie również w ciągu tygodnia. Trwają prace nad ostatnim witrażem do kościoła. Wewnątrz kościoła wokół ścian zostaną zamontowane dębowe stalle. Największą inwestycją będzie budowa dzwonnicy i zakup dzwonów.