ŚRODA POPIELCOWA 22.03.2012/

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem popiołem odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 15.00, 16.30, 18.00.

  2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży – o godz. 19.15. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy od jutra w dni powszednie na godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

  3. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Na stoliku z prasą wyłożone są skarbonki wielkopostne, zachęcamy do zabierania ich do swoich domów i składania w nich przez cały okres wielkopostny drobnych ofiar pochodzących z odmawianych sobie w Wielkim Poście drobnych przyjemności. Skarbonki z jałmużną postną będzie można złożyć do kosza przed Grobem Pańskim, a zebrane ofiary przekażemy na parafialne i diecezjalne cele charytatywne. Ofiary dla najuboższych można składać także do skarbony św. Antoniego.

  4. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi będą wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym. Na podstawie oddawanych kartek wystawiamy potrzebne zaświadczenia. Oddanie kartki jest też deklaracją, ze jesteśmy ludźmi wierzącymi i praktykującymi.

  5. Jutro przypada 23 dzień lutego. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo wszystkich czcicieli św. Ojca Pio.

  6. Bóg zapłać za dary serca i ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii. W sezonie zimowym koszt ogrzewania świątyni i domu parafialnego przekracza 10 tys. zł. Trwają prace wykończeniowe w piwnicach, które chcemy przystosować do spotkań grup i wspólnot parafialnych. Wykonywane są także elementy wykończeniowe naszej świątyni m.in. ostatni brakujący witraż. Pragniemy, aby większość tegorocznych inwestycji została ukończona przed uroczystością poświęcenia naszej świątyni w dniu 13 czerwca.