ŚRODA POPIELCOWA 09.03.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem popiołem odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 15.00, 16.30, 18.00.
  2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży – o godz. 19.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy od jutra w dni powszednie na godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  3. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Na stoliku z prasą wyłożone są skarbonki wielkopostne, zachęcamy do zabierania ich do swoich domów i składania w nich przez cały okres wielkopostny drobnych ofiar pochodzących z odmawianych sobie w Wielkim Poście drobnych przyjemności. Skarbonki z jałmużną postną będzie można złożyć do kosza przed Grobem Pańskim, a zebrane ofiary przekażemy na parafialne i diecezjalne cele charytatywne. Ofiary dla najuboższych można składać także do skarbony św. Antoniego.
  4. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym. Na podstawie oddawanych kartek wystawiamy potrzebne zaświadczenia. Oddanie kartki jest też deklaracją, ze jesteśmy ludźmi wierzącymi i praktykującymi.
  5. W najbliższą niedzielę o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Gościć będziemy p. Izabelę Kurtyka, żonę śp. Janusza Kurtyki prezesa Instytutu Pamięci  Narodowej, który zginął w tej katastrofie. Po Mszy św. spotkanie w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  6. Bóg zapłać za dary serca składane na dalsze inwestycje parafialne. Trwają intensywne prace przy wykonywaniu witraży do prezbiterium. Po ustąpieniu mrozów wznowimy wykładanie terenu przed kościołem kostką granitową i kończyć będziemy granitowe schody. Do odpustu św. Antoniego w czerwcu chcielibyśmy zakończyć prace przed kościołem. Bóg zapłać wszystkim, którzy rozumieją konieczność tych prac i wspierają parafię swoimi ofiarami. W najbliższą niedzielę kolekta gospodarcza na ten cel.
  7. Zapraszamy na pielgrzymki  lotniczą i autokarową do Rzymu z okazji Beatyfikacji Jana Pawła II oraz w  listopadzie do Indii do grobu Matki Teresy z Kalkuty. Bliższe informacje w biurze parafialnym i na stronie internetowej parafii. W przygotowaniu kolejne pielgrzymki krajowe i zagraniczne.