ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA 15.04.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. Po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na diecezjalne dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas. Również przed ołtarzem wystawimy jest kosz do którego można składać jałmużnę wielkopostną gromadzoną w skarbonkach wielkopostnych. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00.

  2. Wznawiamy pracę naszego chóru parafialnego. Pierwsza próba w poniedziałek o godz. 19.00.

  3. W Toruniu organizowany jest wyjazd do Warszawy na ogólnopolską manifestację w obronie katolickiej TV TRWAM w sobotę 21 kwietnia. Informacje i zapisy u Pana Stanisława /tel. 697 420 750/. Kontakt w gablocie przed kościołem.

  4. W przyszłą niedzielę 22 kwietnia o godz. 14.30 w kaplicy na Barbarce zostanie odprawiona specjalna Msza św. na rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego. Bliższe informacje również w gablocie przed kościołem.

  5. Zapraszamy na kolonie letnie nad morzem organizowane przez naszą parafię. Bliższe informacje na plakacie.

  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę i artykuły o 7-leciu pontyfikatu Benedykta XVI, nauczanie Karola Wojtyły o chorobie i cierpieniu, o kulcie Bożego Miłosierdzia, o polityce Rosji wobec Polski. Do każdego numeru dołączony jest kolorowy dodatek dla seniora zawierający wiele interesujących porad dla ludzi w starszym wieku.

  7. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Walentyna Lewandowska l. 80, ul. Sokola, śp. Czesława Kończalska l. 82, ul. Niedźwiedzia, śp. Pelagia Marciniak, l. 74, ul. Wrzosowa, śp. Henryka Kłaczyńska l. 80, ul. Tulipanowa, śp. Ewa Irena Degórska, l. 56, ul. Zbożowa, śp. Stefan Nader, l. 77, ul. Zagonowa. Wieczny odpoczynek…