ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA  23.04.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. Przed ołtarzem stoi kosz do którego można składać jałmużnę wielkopostną gromadzoną w skarbonkach wielkopostnych. Również dzisiaj w całej Polsce po Mszach św. zbiórka ofiar na pomoc dla Syrii. 15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu. Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).
  2. W związku z odpustem w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, nie mamy dzisiaj specjalnego nabożeństwa do św. Ojca Pio.
  3. Zapraszamy na film „Ślady stóp” o drodze która odmieniła już życie milionów ludzi. To droga do Santiago de Compostella.  „Ślady stóp” to film o pielgrzymowaniu nie tylko dla pielgrzymów ale dla wszystkich poszukujących celu i sensu w przeżywaniu codziennych trudów i przeciwności.  Serdecznie zapraszamy na projekcje tego filmu do naszego kościoła w środę o godz.19.00. Po filmie zostaną zebrane dowolne datki na zwrot kosztów wyświetlenia i licencji.
  4. Kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych, których dzieci w najbliższym czasie mają przyjąć sakrament chrztu św. w najbliższy piątek o godz. 19.00.
  5. Posiadamy jeszcze kilka miejsc na kolonie do Mikoszewa w dniach 2 – 9  lipca. Zapisy w Antoninku od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 19.00
  6. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, we wtorek – święto św. Marka Ewangelisty, w sobotę –święto  św. Katarzyny Sieneńskiej
  7. Z okazji 100 – lecia objawień fatimskich organizujemy pielgrzymkę samolotową do Fatimy w dniach 30 września – 7 października. Informacje na stronie internetowej i w biurze parafialnym. Natomiast Wydział Katechetyczny Kurii Toruńskiej zaprasza na pielgrzymkę do Lourdes. Bliższe informacje i zapisy u ks. Mariusza Wojnowskiego.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza świąteczny numer tygodnika katolickiego Niedziela.