ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA  28.04.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. Przed ołtarzem od dzisiaj przez cały tydzień stoi kosz, do którego można składać jałmużnę wielkopostną gromadzoną w skarbonkach wielkopostnych, a przeznaczoną dla Caritas. Również dzisiaj w całej Polsce po Mszach św. zbiórka ofiar na diecezjalne i parafialne dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas.
  2. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Dnia 1 maja Msze św. jak w dni powszednie o 7.00, 8.30 i 18.00. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
  3. W piątek 3 maja przypada uroczystość Matki Bożej Królowej Polski Głównej Patronki Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie ma Mszy św. na Barbarce i w DPS. W tym dniu na toruńskim Starym Rynku o godz. 12.00 Biskup Toruński odprawi Mszę św. w intencji Ojczyzny. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę  miesiąca.
  5. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
  6. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy Różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia odwiedzimy chorych w  ich domach.
  7. W tym roku organizujemy pielgrzymki zagraniczne: we wrześniu do Medugorie, w listopadzie wyprawę do Rwandy, do jedynego w Afryce miejsca objawień Matki Bożej w Kibeho. Informacje i zapisy w biurze parafialnym.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.