Szkoła dla rodziców

Szanowni Państwo,

Minęło już pewnie kilka, kilkanaście, a być może kilkadziesiąt lat gdy opuściliście Państwo mury szkolne. Pewnie myśleliście Państwo, ze na zawsze. Tymczasem los jest przewrotny i dziś …

mamy zaszczyt ponownie zaprosić Państwa do Szkoły.

Pod tym, może trochę tajemniczym hasłem, kryje się propozycja dla Rodziców, którzy pragną poprawić swoje relacje z dziećmi. Szkoła dla Rodziców (tak właśnie nazywa się nasza propozycja) to 40 – godzinny program, który ma wspierać rodziców w wychowywaniu swojego potomstwa. Program ma zwrócić uwagę rodzica jak słuchać własne dziecko, jak z nim rozmawiać, by nie dochodziło do konfliktów na linii rodzic – dziecko. Ma pomóc rozumieć dziecko, odczytywać jego zachowania. Ale przede wszystkim ma uświadomić rodzicom, że skuteczność wychowania w znacznym stopniu zależy od osoby wychowującej. Ponadto, jak wykazuje doświadczenie tych, którzy ukończyli Szkołę dla Rodziców, program poprawia również relacje w całej rodzinie.
Program prowadzony będzie systemem warsztatowym (krótkie wykłady, dyskusje, zajęcia w małych grupach, scenki dramowe), co daje szansę na jego atrakcyjność. Osoby prowadzące (edukatorzy) to pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem, mający uprawnienia do prowadzenia tego programu. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu przez 10 kolejnych tygodni – pierwsze zajęcia we wtorek 3. marca 2009 w godz. 17:00 – 20:00. w Domu Parafialnym. Pomysłodawcą wprowadzenia programu dla naszych rodziców jest świetlica „Antoninek” i jako organizator prowadzić będzie rekrutację rodziców i czuwać nad jego realizacją . Dlatego bardzo prosimy o potwierdzenie udziału w szkoleniu do kierownika świetlicy pod numer telefonu 602 712 047. Szkolenie ma charakter otwarty, dlatego zaproszenie kierujemy również do innych rodziców. Jeżeli w otoczeniu Państwa są osoby, które chciałyby w nim wziąć udział, prosimy o przekazanie naszego zaproszenia.

Uczestnictwo rodziców w programie jest bezpłatne, program w całości finansowany jest z budżetu Gminy Miasta Torunia.

Czekamy na Państwa, nie ukrywam, że liczę na duże zainteresowanie, gdyż, jak uczy doświadczenie, wszelkie nierozwiązane w porę małe problemy, po latach stają się problemami wielkimi, a każdy rodzic ma prawo czerpać radość z wychowywania swojego dziecka.