Szkoła hierarchii wartości

Fot. Renata Czerwińska

Pielgrzymka to doskonała szkoła życia, która uczy nas właściwej hierarchii wartości” – mówił bp Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. w toruńskiej katedrze Świętych Janów.

Podczas Mszy św. o 6 rano w matce kościołów diecezji zgromadzili się pielgrzymi diecezji toruńskiej i pelplińskiej, zmierzający na Jasną Górę. Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Śmigiel, a wraz z nim Eucharystię koncelebrowali bp Józef Szamocki, bp Arkadiusz Okroj (diecezja pelplińska) oraz licznie zgromadzeni kapłani z ks. kan. Wojciechem Miszewskim, przewodnikiem Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.Przypatrując się postaciom z dzisiejszej Ewangelii Ksiądz Biskup zachęcił, by zawierzyć Bogu, a nie dobrom tego świata. „Jezus przekonuje, że możemy mieć wielkie spichlerze, a w każdej chwili Pan może zażądać sprawy z naszego życia”. Zwrócił także uwagę, by nie zniechęcać się w modlitwie prośby. Pielgrzymi niosą na Jasną Górę wiele intencji swoich bliskich i przyjaciół, warto jednak, by ich postawa przypominała raczej prośbę Maryi w Kanie Galilejskiej niż butne słowa człowieka usiłującego wymóc coś na Bogu. „Jezus uczy nas, że nie można kupić tego, co najważniejsze: miłości, przyjaźni, długiego życia”.

Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej wyruszyła już po raz 41. Jest kontynuacją Pielgrzymki Pomorskiej, która na Jasną Górę wyruszyła po raz pierwszy w 1979 r.

Tekst i zdjęcia: Renata Czerwińska

GALERIA ZDJĘĆ

źródło: https://diecezja-torun.pl/Artykuly/View/3072/szkola-hierarchii-wartosci