TRÓJCY  PRZENAJŚWIETSZEJ  11.06.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza Uroczystość kończy czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. W minionym tygodniu zostały ustawione w kościele kolejne ławki z oparciami i klęcznikami. Dzięki temu zyskaliśmy ponad 40 wygodnych miejsc siedzących.
 3. Dzisiaj odbędzie się Toruński Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą św. w Katedrze Świętych Janów o godz. 12.30, następnie przemarsz ulicami starego miasta.
 4. We wtorek 13 czerwca przypada w naszej parafii doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego. Jest to święto całej parafii i V rocznica poświęcenia naszego kościoła i ołtarza.  Dziękować będziemy za 80 lat istnienia naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości jak najliczniejszą grupę naszych parafian. Jest to również kolejny dzień fatimski. Nie będzie wieczornej procesji fatimskiej, a różaniec odmówimy przed sumą odpustową o godz. 17.30.
 5. W imieniu naszej świetlicy Antoninek zapraszamy w środę o godz. 16.30 na Święto Antoninka. Mile widziani wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć Antoninek swoją modlitwą: dzieci, wolontariusze byli i obecni, rodzice, sponsorzy. Początek spotkania w pomieszczeniach świetlicy, natomiast o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna w kościele.
 6. Zapraszamy na film  „Zerwany kłos”, który  przedstawia historię męczeńskiej śmierci szesnastoletniej błog. Karoliny Kózkówny. Ekranizacja ta niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas. Film będzie wyświetlony w środę o godz.19.00 w kościele. Po filmie zostaną zebrane dowolne datki na zwrot kosztów wyświetlenia i licencji.
 7. W najbliższy czwartek 15 czerwca obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele przed południem o godz. 7.30, 9.00, 10.30. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy, w stałych miejscach. W tym roku pójdziemy tradycyjną trasą ulicami: św. Antoniego, Wrzosową, Lisią i Szosą Chełmińską. Procesja zakończy się błogosławieństwem eucharystycznym przy czwartym ołtarzu przy kościele. Bezpośrednio po procesji zostanie odprawiona Msza św. ok. godz. 12.30. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Niech udział w procesji będzie dla nas wszystkich szczególnym wyznaniem wiary w tajemnicę obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Zachęcamy do włączenia się sąsiadów w prace przy budowie ołtarzy. Dzieci pierwszokomunijne w tym dniu prosimy również o udział w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji. Próba w poniedziałek  i wtorek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45. W zakrystii prosimy o składanie płatków kwiatów do sypania podczas procesji. Przez całą oktawę odbywać będziemy procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła.
 8. Kolejny Wieczór Uwielbienia odbędzie się w najbliższy piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 9. W niedzielę  za tydzień 18 czerwca o godz. 10,00 w Zespole Szkół Muzycznych odbędzie się IV Koncert Charytatywny Dzieciom z Ukrainy. Cegiełki na koncert w cenie 10,00 zł rozprowadzać będziemy dzisiaj przed kościołem. Przy stoisku z cegiełkami przyjmować będziemy zgłoszenia rodzin, które chciałyby w tym roku przyjąć do swojego domu dzieci z Ukrainy.   
 10. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela i nowy numer Śladów na Wrzosach.
 11. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Lucyna Janas, l. 82, ul. Fasolowa, śp. Anna Popielarska, l. 82, ul. Konopna, śp. Janina Podsiadła, l. 92, ul. Fasolowa, śp. Janusz Janas, l. 71, ul. Fasolowa, śp. Irena Bilska, l. 92, ul. Zbożowa, śp. Irena Stefańska, l. 85, śp. Barbara Łangowska, l. 77, ul. Lisia, śp. Karolina Brzuszkiewicz, l. 23, ul. Bananowa, śp. Lesław Natanek, l. 67, Szosa Chełmińska, śp. Józef Gawarkiewicz, l. 91, ul. Szafranowa. Wieczny odpoczynek…