TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  30.05.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. W poniedziałek ostatnie nabożeństwo majowe. Od wtorku przez cały czerwiec odprawiać będziemy nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Rano w łączności z Mszą św. o godz. 8.30, wieczorem o godz. 17.45.
  2. W najbliższy czwartek 3 czerwca obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele przed południem o godz. 7.30, 9.00, 10.30. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. Pójdziemy ulicami: św. Antoniego, Wrzosową, Lisią i Szosą Chełmińską. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach.  Procesja zakończy się błogosławieństwem eucharystycznym przy czwartym ołtarzu przy kościele. Bezpośrednio po procesji zostanie odprawiona Msza św. ok. godz. 12.30 oraz na Barbarce o godz. 13.00. Nie ma Mszy św. o godz. 13.30. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Niech udział w procesji będzie dla nas wszystkich szczególnym wyznaniem wiary w tajemnicę obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Zachęcamy do włączenia się sąsiadów w prace przy budowie ołtarzy. Dzieci pierwszokomunijne w tym dniu prosimy również o udział w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji. Próba w poniedziałek  i wtorek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45. W zakrystii prosimy o składanie płatków kwiatów do sypania podczas procesji. Przez całą oktawę odbywać będziemy procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła.
  3. W I czwartek w związku z uroczystością Bożego Ciała nie ma dodatkowych adoracji.
  4. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. To także dzień, kiedy myślimy o misjach i misjonarzach. Po mszach św. można złożyć swój dar.
  5. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy Różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia odwiedzimy chorych w ich domach.
  6. Nasza schola w tym roku organizuje wyjazd rekolekcyjno-wakacyjny do Gozdawy k/Mogilna w terminie 17-24 lipca br.  wszystkie informacje pod telefonami: 533480980 i 502636330. Również schola zaprasza gitarzystę, który wsparłby próby i śpiew podczas niedzielnych liturgii. Zgłoszenia bezpośrednio u p. Zyty dyrygentki lub w zakrystii.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.