TRÓJCY ŚWIĘTEJ  27.05.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszą uroczystość Trójcy Świętej. Kończy się czas spowiedzi św. wielkanocnej.
  2. Nabożeństwa majowe odprawiamy do środy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej.
  3. W najbliższy czwartek 31 maja obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele przed południem o godz. 7.30, 9.00, 10.30. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. W tym roku pójdziemy skróconą trasą w związku z remontem ulic. Wyruszymy ulicami: św. Antoniego, Wilczą, Jelenią, Bażantową, Lisią i Szosą Chełmińską. Pierwszy ołtarz będzie przy ul. Wilczej, drugi w tradycyjnym miejscu na rogu św. Antoniego i Bażantowej i dwa kolejne w stałych miejscach. Procesja zakończy się błogosławieństwem eucharystycznym przy czwartym ołtarzu przy kościele. Bezpośrednio po procesji zostanie odprawiona Msza św. ok. godz. 12.30. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Niech udział w procesji będzie dla nas wszystkich szczególnym wyznaniem wiary w tajemnicę obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Zachęcamy do włączenia się sąsiadów w prace przy budowie ołtarzy. Dzieci pierwszokomunijne w tym dniu prosimy również o udział w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji. Próba w poniedziałek  i wtorek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45. W zakrystii prosimy o składanie płatków kwiatów do sypania podczas procesji. Przez całą oktawę odbywać będziemy procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła.
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I piątek i I sobotę  miesiąca.
  5. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Nie ma dodatkowej Mszy św. o godz. 16.30.  
  6. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy Różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia odwiedzimy chorych w  ich domach.
  7. W poniedziałek 28 maja br odbędą się zebrania rodziców dzieci wyjeżdżających na wypoczynek letni: – o godz. 17.00 – kolonie w Charzykowach, a o godz. 18.00 – obóz w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej
  8. W niedzielę za tydzień przeżywamy Święto Dziękczynienia. Po Mszach św.  w całej Polsce będzie można złożyć ofiarę na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.