V NIEDZIELA ZWYKŁA 06.02.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Zapraszamy na 3 dniową pielgrzymkę lotniczą do Rzymu od 30 kwietnia do 2 maja br. z okazji Beatyfikacji Jana Pawła II. Bliższe informacje w biurze parafialnym. W przygotowaniu pielgrzymka autokarowa połączona ze zwiedzaniem Włoch, ogłosimy ją w przyszłą niedzielę.
  2. Spotkanie sprawozdawcze Akcji Katolickiej w najbliższy czwartek 10 lutego o godz. 19.00 w plebanii.
  3. Dzieci klas II wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. i spotkanie o godz. 14.30. Prosimy o przyniesienie świec od chrztu św.
  4. Również w przyszłą niedzielę tradycyjnie kolekta budowlana na dalsze prace przed naszym kościołem. Do tegorocznego odpustu parafialnego planujemy kompletne uporządkowanie terenu przed głównym wejściem do kościoła. Bóg zapłać także za imienne dary składane w kopertach i wpłacane na parafialne konto. Wpisujemy je do Złotej Księgi ofiarodawców.
  5. W piątek 11 lutego przypada kolejny Światowy Dzień Chorego. Centralne uroczystości pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Suskiego odbędą się w kościele św. Józefa na Bielanach o godz. 10.30.
  6. W najbliższych tygodniach jest jeszcze sporo wolnych intencji mszalnych o godz. 7.00 rano. Intencje dziękczynno-błagalne oraz za zmarłych można zamawiać w biurze parafialnym.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli interesujące artykuły: o słynnym cudzie uzdrowienia francuskiej zakonnicy za wstawiennictwem Jana Pawła II, artykuły na Światowy Dzień Chorego, o przemilczanej prawdzie, że każdego roku ginie za wiarę 170 tys. chrześcijan, o bohaterstwie kard. Stefana Wyszyńskiego, niezwykle interesująca rozmowa z kapłanem-lekarzem i o niezwykłej postaci bp. Adolfa Szelążka w artykule naszego parafianina prof. dr. hab. Waldemara Rozynkowskiego oraz kolejny odcinek „Rozmów z Cieniem” również naszego parafianina Tadeusza Soleckiego.