V NIEDZIELA WIELKANOCY 22.05.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Wczoraj w naszym kościele przeżywaliśmy uroczystość I Komunii św. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na tzw. Biały Tydzień od poniedziałku do piątku. Rozpoczynać będziemy nabożeństwem majowym przy kaplicy Matki Bożej przed kościołem o godz. 17.40.
  2. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na koncert w wykonaniu chóru i orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych. Młodzież przedstawi piękny utwór Antonio Vivaldiego „Gloria”
  3. W poniedziałek przypada 23 dzień miesiąca. Zapraszamy na godz. 17.00 wszystkich czcicieli o. Pio na spotkanie i wspólną modlitwę.
  4. W czwartek 26 maja po wieczornej Mszy św. zapraszamy Matki na wieczór poetycko-muzyczny z okazji Dnia Matki przygotowany przez dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka.
  5. W niedzielę za tydzień o godz. 12.00  zapraszamy na rocznicę Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. Spowiedź św. dla tych dzieci i ich rodziców w piątek od godz. 17.00.
  6. Również w przyszłą niedzielę po raz pierwszy odbędzie się w Toruniu Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00 w toruńskiej Katedrze sprawowaną przez ks. bp. Andrzeja Suskiego. Następnie przejście ulicami Starówki. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy pragną opowiedzieć się za zdrową rodziną i za życiem w każdym jego etapie.
  7. Organizujemy spływ kajakowy rzeką Wdą w dniach 25-31 lipca 2011 roku. Koszt udziału 520 zł. Informacje i zapisy u ks. Rafała.
  8. Bóg zapłać wszystkim, którzy w tym tygodniu wsparli nasze inwestycje przekazując swoje ofiary w kopertach i na parafialne konto. Trwają intensywne prace wokół naszego kościoła. Większość z nich chcemy zakończyć przed tegorocznym odpustem św. Antoniego.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim o procesie beatyfikacyjnym Prymasa Tysiąclecia, przygotowanie do kolejnych spotkań w Lednicy, o poczuciu odpowiedzialności za dziedzictwo narodowe w rozmowie z Kazimierzem Ujazdowskim, rozmowa z kapelanem hospicjum o śmierci i towarzyszeniu w agonii.